Fotogalerie Vědomí Srdce o.p.s.

Setkání na Růžovém paloučku 22.5.2014 (Centrum Vysoké Mýto)
Růžový palouček je památné místo u Litomyšle, porostlé galskými růžemi a obklopené parkem, v němž se nachází měděný památník Českých bratří. Ti se zde loučili s rodnou krajinou po porážce českého stavovského povstání v roce 1620. Praví se, že růže zde vyrostly ze slzí českých bratří prolitých před jejich odchodem do ciziny. Silné místo, kde jsme se ladili na naše předky a na Českou zemi. Krásné setkání, přeje nám k tomu i hezké počasí. Těšíme se na sobotní setkání na Bílé Hoře.
Kreslení pravou mozkovou hemisférou 12.-13.4.2014 (Centrum Vysoké Mýto)
Edita Cinková nás navedla, jak rozvinout naši tvořivost, jak se naučit kreslit trochu jinak a u toho se i odreagovat. Poznali jsme, že máme schopnosti o nichž jsme netušili... Podařilo se nám úspěšně nakreslit portrét pomocí speciálních cvičení pro pravou mozkovou hemisféru. Najednou vnímáme tvary jinak a jsme je schopni i nakreslit.
Léčivé sobotní odpoledne 5.4.2014 (Centrum Vysoké Mýto)
Odpolední setkání absolventů automatické kresby s Jaroslavem Prokešem. Seminář zaměřen na léčení a léčitelství s Anežkou Českou.
J.A.Komenský ve 21. stol. aneb existujeme nebo žijeme? Pavel Šebek a MUDr. Dagmar Fojtíková (Centrum Vysoké Mýto)
Povídání o Janu Amosi Komenském, o jeho odkazu... známe skutečně jeho myšlenky a jeho dílo? Pavel Šebek je realizátor a iniciátor vydání knih J. A. Komenského, Petra Chelčického, zabývá se sebeuzdravováním i duchovní pomocí umírajícím. V druhé části jsme se s Dagmar Fojtíkovou ladili na náš zdravotní stav a večer jsme zakončili meditací.
Procházka s čtyřnohými kamarády z Psího domova Lukavice 22.3.2014 (Centrum Vysoké Mýto)
Sobotní odpoledne jsme si užili v Lukavici u Rychnova n. Kněžnou, kde v Psím domově žije asi 85 opuštěných psů. Pár jsme si jich vypůjčili a proběhli se s nimi. Hafani si to náležitě užili a my také. Počasí nám přálo a lidí přišlo dost. Lenka Hrádková, cvičitelka psů, nám vysvětlila i jak s pejsky dobře komunikovat a co nám chtějí říct..., no to jsou věci...
Setkání a procvičení automatické kresby s Jaroslavem Prokešem 22.2.2014 (Centrum Vysoké Mýto)
Při odpoledním setkání absolventů AK jsme kreslili naši Cestu, naše životní předsevzetí... Automatická kresba pomáhá v sebepoznání, v léčení sebe i druhých... Zjištovali jsme, jak se cítit dobře a jak být v radosti.. Po meditaci následoval ještě jeden silný obrázek. Těšíme se na další setkání.
Společné sdílení života - předvánoční posezení 13.12.2013 (Centrum Vysoké Mýto)
Celostní medicína s Dášou Fojtíkovou 29.11.2013 (Centrum Vysoké Mýto)
MUDr. Dáša Fojtíková nás provedla celostní medicínou. Uvědomili jsme si, co je pro nás důležité, jaké životní programy si sebou neseme a kdy vznikly. S čím nejvíce souvisí dětské nemoci? Jak se mít rádi bezpodmínečnou láskou. Po čem touží naše vnitřní dítě? Otázky nebraly konce... Na závěr jsme si vyzkoušeli diagnostické přístroje. Moudrá slova, Dášo děkujeme.
Škola praktické pomoci s Jaroslavem Kovandou III. (Centrum Vysoké Mýto)
Třetí, závěrečné setkání s Jaroslavem Kovandou a jeho školou.... Silné naladění mimo jiné na naše rodiče, vztahy, rodové linie, zdravotní stav... Proběhlo toho tolik, cítíme klid, mír a hluboké, krásné naladění na sebe sama. Fotky vznikly opět o přestávkách. Děkujeme.
Škola praktické pomoci sám sobě II. díl (Centrum Vysoké Mýto)
S Jaroslavem Kovandou jsme si užili druhou sobotu např. při naciťování vztahů a konstelacích. Pracovali jsme s vnitřní ženou a mužem. Řeč byla také o financích, egu nebo o spojenosti v manželství, následovala bouřlivá rozprava o nevěrách... Také jak pochopit muže a jak pochopit samy sebe... Všechny fotky vznikly o přestávkách.....
Setkání s Mata Rama Ji v Litomyšli (Centrum Vysoké Mýto)
Pondělní podvečer 14.10.2013 jsme rozmlouvali s Mata Rama Ji.... Třeba o tom, že život je v podstatě prostý a jednoduchý, nyní nás vede k většímu klidu, odpočinku.... Fotografie jsou foceny po setkání v Litomyšli. Cítíme se velmi fajn...
Spontánní tanec s Evou (Centrum Vysoké Mýto)
Prožily jsme si v ženském kruhu intuitivní tanec, byly jsme tady a teď svobodné, volné, šťastné... Dovolily jsme si být samy sebou. Eva Mašínová je tanečnicí i výtvarnicí, její mandaly zdobily notebook, ze kterého se linuly uvolňující tóny hudby.... Jančila a dováděla s námi a se šátky i nejmenší tanečnice Anička...
Škola praktické pomoci sám sobě I. díl (Centrum Vysoké Mýto)
První setkání se školou Jaroslava Kovandy 21.9.2013. Fotili jsme o přestávkách, abychom nerušili např. probíhající konstelace...
Automatická kresba III. (Centrum Vysoké Mýto)
Na třetím pokračování kresby s Jaroslavem Prokešem jsme si vyzkoušeli např. diagnostiku zdravotního stavu na dálku, náhled na partnerské vztahy a hledání možné pomoci.... byli jsme překvapení, jak nám náhledy dobře vychází. Těšíme se na další setkání třeba při posuvných obrázcích.
Pozdní letní setkání 29.8.2013 (Centrum Vysoké Mýto)
Setkání s Vojtou, Jarkou a dalšími kamarády na Limperkách... krásné letní odpoledne, počasí nám přálo.
Kloboukování - filcování 16.6.2013 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Seminář s Ernestinou Velechovskou 15.6.2013 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Eva Femi - Vědomé vztahy-partnerství (Centrum Brno)
14.6.2013 - Triáda
Setkání u ohně na Vinicích 7.6.2013 (Centrum Vysoké Mýto)
Překvapilo nás příznivé pěkné počasí, po týdnu dešťů se vyčasilo a můžeme si proto hrát a zpívat a povídat... Odpočinout si ve společném kruhu. Zpíval a hrál Pavel Boštík, tančil, kdo měl chuť a dobrou náladu, takže všichni. Postupně se vytvářely menší debatní kroužky... Hezké letní setkání.
Intuitivní tanec s Evou 25.5.2013 (Centrum Vysoké Mýto)
Volný, spontánní tanec s Evou Mašínovou. Uvolnili jsme se, vytancovali, objevovali jsme sami sebe... Cítili jsme radost z pohybu, z krásné muziky, užili jsme si večera. Tanec se stal jednoduchou cestou k naší radosti.
Rodinné konstelace s Jaroslavem Kovandou 11.5.2013 (Centrum Vysoké Mýto)
Během konstelací jsme se podívali z jiného pohledu na rodičovství, naše partnerství či vztahy v zaměstnání.. Zjistili jsme, co se skrývá pod někdy složitými vztahy s dětmi... bylo zajímavé získat nadhled nad našim životem. V mnoha případech došlo k hlubokému pochopení vztahů k našim nejbližším..
Hrátky se skřítky (Centrum Opava)
Skřítci se opět sešli, tentokrát, aby přivítali jaro přípravou pestrého zeleninového salátu z darů Země, na kterém si pak společně pochutnali. Navzájem jsme se příjemně namasírovali, zahráli a zazpívali a taky trochu zařádili . I na pohádku vyšel čas. Doufáme, že nám v květnu bude počasí přát a vyrazíme spolu do přírody.
Astrokonstelace Pohled do nitra (Centrum Opava)
V sobotu 20.4.2013 k nám přijela Petra Nel Smolová a připravila pro nás konstelační seminář, který čerpá z astrologických poznatků a znalostí o archetypech. Konstelační seminář měl výstižný název Pohled do nitra. Každý z nás se mohlo podívat na to, jak to v tom našem nitru \"vypadá\", co prožíváme a co se tam děje... A dělo se hodně :)
Příběh odvážné cesty s rakovinou - Ajurvéda s MUDr. Martinou Ziskovou 16.4.2013 (Centrum Vysoké Mýto)
O vážných věcech odvážně - o nemoci jako výzvě ke změně. Ajurvédská lékařka Martina nás provedla svou poslední zkušeností - setkání s vážnou nemocí. Mluvili jsme o její knize Střemhlav srdcem, kterou napsala na základě této zkušenosti.
Tvůrkyně vědomého života 6.4.2013 (Centrum Vysoké Mýto)
Na setkání v ženském kruhu s Evou Femi Zemanovou jsme více poznávaly samy sebe, svou krásu, své dary... Vnímaly jsme hudbu, vyjadřovaly své pocity kreslením i tancem... Mohly jsme si procítit samy sebe a uvědomit si situace, které nám v brání sebe-lásce a sebe-přijetí.
Hoóponopono se Silvií Plecháčkovou (Centrum Opava)
Opět jsme jedno čtvrteční odpoledne prožili v příjemné atmosféře. Tentokrát naše pozvání přijala Silvie Plecháčková a přednášela nám o Hoóponoponu, havajské technice k vytváření hojnosti, lásky a sloužící k harmonizaci těla i duše :)
Automatická kresba II. 16.-17.3.2013 (Centrum Vysoké Mýto)
O víkendu s Jaroslavem Prokešem jsme si vyzkoušeli ladit se pomocí kresby na léčení, diagnostikovali jsme prostor a prožili jsme si nádhernou meditaci.... Ptali jsme se na vztahy, zdraví, harmonizaci užívaných léků u našich blízkých .... a naši životní cestu. Kreslili jsme si léčivé harmonizační obrázky.
Co odložit a co si ponechat.14.3.2013 (Centrum Vysoké Mýto)
S Jaroslavem Kovandou, našim průvodcem sebe-uzdravováním, jsme se dostali od energií, vazbám k našim rodičům i dětem až k volbě prezidenta..
Muži a ženy v roce 2013 (Centrum Vysoké Mýto)
Eva Femi Zemanová si s námi povídala o ženství, partnerství, sexualitě. O tom, zda-li dokážeme ocenit muže a chováme k nim úctu. S její pomocí jsme si mohli uvědomit i prožít, že jsme dokonalé právě teď, takové jaké jsme. Silný zážitek. Uvědomujeme si svou krásu, dokonalost, moudrost..? A přijímáme také naše strachy, obavy a nemoce..? Pomocí doteků, naciťování se do energií a díky vhledům Evy můžeme více pochopit a poznat samy sebe.
Vytvoř svůj Plamínek Lásky a předej dál 2.2.2013 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Sobotní odpoledne jsme si úžasně užily. Domluvily jsme se na dalším korálkování u velkého stolu. Sedíme tak, jako dříve se sedávalo při drhání peří- tomu se říkávalo dračky(aspoň u nás to tak bylo). My jsme se shodly na tom, že setkáním u velkého stolu budeme říkat korálkovačky. Už teď se těšíme na pokračování.
Co nám přináší rok 2013 ? 31.1.2013 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Tentokrát jsme úplně zapomněli fotit. Asi to není to podstatné. Tak jsme chtěli několik fotek alespoň po přednášce - ale to zase stávkoval fotoaparát. Takže co se povedlo, se povedlo. Důležitější bylo, že jsme rádi přivítali mezi sebou zase Nelu, její přednáška byla úžasná. Víme, na co se můžeme připravit a jak různé situace zvládnout. Děkujeme.
Hrátky se Skřítky (Centrum Opava)
První Hrátky se Skřítky v Novém roce se nesly v duchu zimy a sněhu, tvořili jsme krásné sněhuláčky, hráli jsme veselé hry, společně si zazpívali a dočkali jsme se i pohádky. Všechny děti si odnesly domů na vybarvení obrázek Andělíčka Strážníčka.
Tvoření a zdobení s paní Janou (Centrum Semily)
Jana nám předváděla své výrobky, které jsou krásné a velmi nápadité. Sami jsme tvořily a moc se nám líbilo, kolik přírodního materiálu si můžeme nasbírat na vycházce do přírody.
Nechť se LÁSKA šíří ... 5.1.2013 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
A my pokračujeme, naše tvoření nekončí obdarováváním před vánočními svátky, jede se dál ...
Předvánoční tvoření a obdarovávání od 2.12.2012 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Sešly jsme se s členkama Místní skupiny Českého červeného kříže a domluvily se na společném tvoření Plamínků Lásky a obdarovávání nejen občanů osamělých, ale i těch, kteří se celoročně starají o zdárný chod služeb v obci.
Karma - nové vědomí 11.10.2012 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
S radostí jsme přivítali astroložku Petru Nel Smolovou. Mohli jsme si uvědomit, jak to s tou karmou je, jak je to s tím novým vědomím a jak je to vlastně s námi. Mnozí dostali odpovědi právě na to, co potřebovali vědět. Loučili jsme se s úžasným pocitem ve svém nitru.
Vánoční setkání (Centrum Opava)
Dne 19.12.2012 jsme se naposledy v tomto roce setkali a přivítali společně vánoční čas. Při tomto naladění jsme si povídali, ujídali cukroví a poslouchali koledy...Příznivcům Vědomí Srdce o.p.s. přejeme krásné svátky a radost v srdci a pokoj duši v novém roce 2013! Děkujeme Vám za Vaši přízeň.
Setkání se Salmanem (Centrum Vysoké Mýto)
Večer 18.12.2012 jsme se setkali s p. Salmanem z Iráku. Podělil se s námi o svůj životní příběh, kdy při studiu univerzity v Německu vážně onemocněl. Vyprávěl, jak se uzdravil a k jakým důležitým změnám ho tato zkušenost dovedla. Následovala bohatá diskuze.
Zdobení perníčků se seniory 18.12.2012 (Centrum Vysoké Mýto)
Na předvánočním setkáním se seniory v Ledaxu jsme si zazpívali koledy, povídali o Vánocích, zdobili perníčky a tvořili další vánoční dekorace. Nálada byla výborná. Děkujeme za výborné koláče Smékalově pekárně a také všem pomocníkům za fajn nápady a spolupráci!
Konstelace Pohled do nitra s Nelou (Centrum Vysoké Mýto)
Jeden den v adventním čase jsme strávili společně s Nelou Smolovou a 16.12.2012 jsme si postavili několik konstelací. Pochopením vnitřního obrazu mohlo dojít ke změně a k odhalení vnějších situací i nezdarů v životě. Klidné, obohacující, moudré setkání.
Intuitivní aromaterapeutická masáž obličeje a krční páteře (Centrum Opava)
Přednáška s praktickou ukázkou a prožitkovou masáží byla zahájena představením aromaterapie a aromaterapeutických olejíčků. Následně si každý z nás, jak potřeboval, mohl namíchat svůj olejíček, který si také odnesl domů. Masáž byla vedena intuicí za poslechu manter. Moc děkujeme úžasné aromaterapeutce Zuzce Kohoutové!
Beseda s Táňou Fischerovou a Ernestínou (Centrum Rožnov pod Radh.)
27.11. se uskutečnilo úžasné setkání s paní Táňou a Ernestínkou - teda ty setkání byla dvě. První v Rožnově a druhé ve Valašském Meziříčí.
Bude nás změna společenských struktur bolet? Aneb uvazování velblouda (6. 11. 2012) (Centrum Praha)
Setkali jsme se, abychom pohovořili o nadcházející změně společenských struktur. A jak to bude vypadat, až se současné struktury budou hroutit a rozpadat? A dojde skutečně ke kolapsu systému? Ernestína nás učí, abychom žili v důvěře a současně si svého velblouda uvázali. Shodli jsme se, že nejdůležitější bude DŮVĚRA, že všechno proběhne právě tak, jak bude v dané chvíli pro nás nejlepší. A současně jsme probrali přivazování našich velbloudů.
Hrátky se skřítky (Centrum Opava)
Poprvé v tomto školním roce jsme se sešli, abychom si užili společně strávený čas při hraní her, tvoření krásných mandalek z přírodních materiálů, poslechli si pohádku O ukradeném Slunci a zažili přitom spoustu legrace. Navázali jsme nové kontakty, a i zpočátku nesmělé děti se postupně uvolnily a bavily se. Každý si domů odnesl obrázkový tácek na \"nabíjení\" vody pozitivní energií. Těšíme se na další setkání před Vánocemi.
Setkání Vědomí Srdce 7.11.2012 (Centrum Vysoké Mýto)
Při společném setkání jsme si vyprávěli o tom, co právě prožíváme, z čeho se radujeme... Milé povídání se spřízněnými lidmi....Vzájemně jsme se inspirovali, odpočinuli si a domluvili příští setkání. A na závěr jsme si před Kavárnou i zazpívali. .o)
DLABÁNÍ DÝNÍ 2012 (Centrum Rožnov pod Radh.)
... další povedená akce! Bylo vidět, že převládlo mužské osazenstvo. Používaly se různé nástroje, které se běžně k dlabání dýní moc nepoužívají :-)
Numerologie - Jaký význam má pro nás rok 2013? (Centrum Opava)
Koncem listopadu 2012 proběhlo setkání centra Opava na téma Jaký význam má pro nás rok 2013. Numerologické přednášky se zhostila Dáša Halotová.
Muzikoterapie Zlín - 3.1.2009 (Centrum Zlín)
Léčení energetického systému - 5.čakra 18.10.2012 (Centrum Zlín)
Hořické trhy 4.8.2012 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Pašijové hry slaví letos 20. výročí své činnosti. Touto slávou žije celá obec. Dnes vznikly Hořické trhy a my máme možnost představit Vědomí Srdce zase z jiné stránky. Pro děti jsme připravili dílničku s filcováním - práci s ovčí vlnou a pro menší děti srdíčka k vybarvení. A ve stánku si můžete nakoupit vše, co bylo s láskou vytvořeno.
Tajemná žena v našem nitru - Lilit a Eva 26.4.2012 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Lilit a Eva II. - vnitřní muž (Centrum Vysoké Mýto)
Petra Nel Smolová nás již podruhé provedla víkendovým setkáním, tentokrát s naším vnitřním mužem. Náš vztah k němu se zobrazuje ve vztazích s partnerem, otcem, synem...se všemi muži. Jak získat respekt, pochopení sama sebe a tím úctu k mužům. Jak být spokojené, šťastné, v důvěře... Procítily jsme si meditace, otázky nebraly konce... A rozloučily jsme se závěrečným rituálem. Silné zážitky s moudrou průvodkyní. Těšíme se na příště.
Festival - SVATOVÁCLAVSKÉ INSPIRACE (Centrum Opava)
29.9.2012 se organizace Vědomí Srdce o.p.s. zúčastnila festivalu Svatováclavské inspirace pořádané Ernestínou Velechovskou, zakladatelkou Vědomí Srdce o.p.s. Na festivalu jsme prezentovali naši organizaci a náš klub Opava. Při této příležitosti jsme vyrobili zvonečky, které jsme prodávaly a jejichž výtěžek šel na podporu činnosti Vědomí Srdce o.p.s. a klubu Opava. Festival se vydařil a počasí nám přálo :) Za spolupráci, inspiraci a podporu všem moc děkujeme!
Naladění na Pražském hradě (23. 8. 2012) (Centrum Praha)
Sešli jsme se na Hradě, abychom zkusili méně mluvit, ztišit se, vnímat a naslouchat.
O radosti a vnitřní spokojenosti 19.9.2012 (Centrum Vysoké Mýto)
S Pavlem Boštíkem jsme si povídali o radosti, o pokoře, o vnitřní spokojenosti. Proč někdy cítíme obavy a jak se můžeme podívat na věci jinak. Jak být klidnější s spokojenější? A co nám okolí někdy může odrážet a ukazovat ....má pak problém okolí nebo my? Jak prožít vnitřní harmonii v sobě....
Šťastný život aneb společné povídání o tom co činí náš život šťastným. (Centrum Rožnov pod Radh.)
Uvnitř každého z nás dřímá nekonečný potenciál radosti, štěstí, lásky, neomezených možností. Nic z toho nemusíme hledat, prostě to tam je, uvnitř KAŽDÉHO z nás. A trpělivě to čeká ... a čeká ... a čeká ... A bude to čekat tak dlouho než se rozhodneme přestat hledat to tam VENKU a najdeme v sobě sílu a chuť podívat se DOVNITŘ. Tak tohle bylo téma našeho setkání, které se uskutečnilo v pátek 7.9.2012
VĚCI SE DĚJÍ ... (Centrum Rožnov pod Radh.)
... setkání v kouzelném prostředí poutního místa v Zašové, u pramene Stračky bylo milé, příjemné,nabíjející... Děkuji Lucce a Ondrovi za pozvání a úžasný čaj :-) Děkuji za diskuzi, nové podněty k zamyšlení a také možnost k zdokonalení se v dovednosti naslouchání :-) Už se moc těšíme na další setkání.
Poslední setkání klubu Vědomí srdce v klubu Marjánka (Centrum Ostrava)
Dnešní setkání klubu, které proběhlo 27.června mělo podtitul PŘIJĎTE MEZI NÁS ROZLOUČIT SE S KLUBEM V TENTO LETNÍ ČAS. Okolnosti, které nastaly, nás nakonec přiměly přerušit činnost ostravského klubu na dobu neurčitou. Za 2 a čtvrt roku jsme spolu prožili hezké období plné setkávání spojené s povídáním, přednáškami, charitativními akcemi, výlety za poznáním … Velmi nás potěšilo, že přišli lidé, kteří byli u zrodu klubu,ale i další, kteří se k nám časem připojili. Zavzpomínali jsme si společně na pěkné chvíle, popovídali si a příjemně strávili pohodu naposledy v klubu Marjánka. Jsme rádi, že jsme se díky ostravskému klubu seznámili, poznali a čas ukáže co bude dál ...
Účast na semináři Vztahy - Brno 5.5.2012 (Ernestína) (Centrum Zlín)
Léčení energetického systému - 3.část - 22.3.2012 (Centrum Zlín)
Bubnování s Kratochvílovými pod letní oblohou 27.6.2012 (Centrum Vysoké Mýto)
Milé letní setkání. Bubnujeme, zpíváme, hrajeme i na další nástroje..... uvolňujeme se.... Jemné a krásné propojení pod korunami stromů. Slunce svítí, radost je všude kolem nás. Těšíme se na příště.
Setkání klubu Opava - společný sběr třešní 24.06.2012 (Centrum Opava)
Poslední setkání klubu před prázdninami bylo v duchu sladkých třešní, které jsme si každý dle své chuti mohli u Denisy na zahradě natrhat. Těšíme se na další setkání v září.
Bachova květová terapie (Centrum Zlín)
24.5.2012
Setkání u ohně na Vinicích 8.6.2012 (Centrum Vysoké Mýto)
Fajn večer na zahradě na Vinicích u ohně a kytary v kruhu podobně naladěných přátel. Déšť nás zahnal do chaty, ale i tam bylo krásně příjemně a veselo. Třeba s písničkou Pramen zdraví z Posázaví....:o)
Krása ženy 19.5.2012 (Centrum Vysoké Mýto)
Meditační setkání s Marci Novákovou. Strávili jsme společně příjemný májový den v lehkosti, radosti a k oslavě svého ženství. Povídali jsme, co nás těší a co nás trápí, poznávali své ženské dary a ladili se na ně. V ženském kruhu jsme je posílili meditačním naladěním. Procítili jsme a ukotvili ve svém srdci např. krásu, moudrost, láskyplnost, pokoru, jemnost.... které každá z nás má.
Seminář Lilit a Eva, 12. - 13.5 2012 (Centrum Semily)
Muzikoterapie - koncert Paola Avanza (Centrum Ostrava)
Páteční podvečer 20. dubna 2012 jsme si zpříjemnili společnou návštěvou koncertu jedinečného italského muzikoterapeuta, hudebního skladatele a hráče na sitár Paola Avanza. Paolo studoval hru na sitár přímo v Indii a věnuje se jí přes 40 let. Pomocí tohoto fascinujícího nástroje dokáže stejně jako indiční mistři vykouzlit nádhernou meditační hudbu, kterou jsme si v tichosti užívali... Sitár je zajímavý tím, že stejně jako u tibetských misek je jeho zvuk tvořen alikvotními tóny. Věděli jste že tělo sitáru je vyrobeno z dýně? :-)
Setkání s Táňou Fischerovou 30.4.2012 (Centrum Vysoké Mýto)
Co je podstatné, je očím neviditelné, správně vnímáme jenom srdcem... vyprávění s Táňou Fischerovou, herečkou, političkou, moderátorkou, spisovatelkou... Krásné a obohacující setkání....
Cesta k vnitřnímu dítěti - 21.04.2012 (Centrum Opava)
V sobotu u nás proběhl sebepoznávácí prožitkový seminář s lektorkou Marci Novákovou. Účastníci měli možnost poznat své vnitřní dítě, naučit se meditovat, ladit a vést rozhovor se svým vnitřním dítětem, uvědomit si, jak se jim vztah k sobě samým zrcadlí i v ostatních vztazích.
Hrátky se skřítky aneb skřítek pomáhá tvořit přánička z lásky (Centrum Opava)
Sešli jsme se dne 17.04.2012, abychom blížící se čas lásky - čas máje,mohli věnovat tvorbě přáníček z lásky. Děti společně tvořily srdíčková přáníčka, která pak poputují k opuštěným seniorům, kterým bychom rádi takovouto maličkostí připomněli, že i v tomto krásném blížícím se májovém čase, na ně nezapomínáme.
Meditace 19.4.2012 (Centrum Vysoké Mýto)
Společné naladění, přijetí, uvědomění. Dotkli jsme se i tématu vztahy.... Souznění. Klid a mír...
DUHOVÁ ČAJOVNA FOTO (Centrum Mohelnice)
SETKÁNÍ VĚDOMÍ SRDCE
Tajemná žena v našem nitru Lilit a Eva - přednáška 11.4.2012 (Centrum Semily)
Poučný příběh - Adam,Lilit a Eva. Na přednášce jsme se seznámily s oběma polaritami ženy, které máme ve svém nitru.
Výživa z pohledu ajurvédy - s MUDr. Martinou Ziskovou 12.4.2012 (Centrum Vysoké Mýto)
Setkání s ajurvédskou lékařkou Martinou Ziskovou. Vyprávění nejen o výživě v ajurvédě, ale také o vědomém žití... a o tom, jak se jen tak radovat z bytí... Setkání inspirující a moudré ..
Jarní písničky s Nadějí 11.4.2012 (Centrum Vysoké Mýto)
S muzikoterapeutkou Janou Vlachovou jsme si poslechli hru na tibetské mísy, dešťovou hůl, šamanský buben a další nástroje. Každý měl možnost si je vyzkoušet. V závěru Jana hrála na harmoniku a my jsme si se seniory v penzionu Naděje zazpívali lidovky. S úsměvem na rtech jsme při tónech harmoniky všichni pookřáli a rozveselili se.... a společné setkání zakončili písničkou Lásko bože lásko.....
Co nám přináší rok 2012 ? 13.1.2012 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Setkání klubu Opava - meditace Velký pátek (Centrum Opava)
Sešli jsme se zcela vyjímečně na Velký pátek 07.04.2012, abychom si společně připomněli duchovní význam Velikonoc a propojili se s energii Krista. Následný výlet - Křížovou cestu, kterou jsme plánovali na sobotu, se z důvodu nepříznivého počasí bohužel nekonal.
Posuvné obrázky 28.3.2012 (Centrum Vysoké Mýto)
S pomocí Jaroslava Prokeše a automatické kresby jsme si přáli pochopit, co právě prožíváme, z čeho máme radost a co nás trápí. To se podařilo pomocí našich obrázků s nadhledem vycítit.. a pojmenovat.
Hrátky se skřítky aneb skřítek vynáší Mořenu (Centrum Opava)
Sešli jsme se tentokráte v sobotním odpoledni 24.03.2012, abychom se společně rozloučili se zimou a vynesli Mořenu, která představuje pohanskou bohyni smrti, zimy, tmy a přivítali - nový život, vitalitu a návrat jara. Zima odchází, jaro přichází.
Přednáška - Problematika detekce geopatogenních zón (22. 3. 2012) (Centrum Praha)
O geopatogenních zónách o jejich vlivu, nejen na naše zdraví, nám přednášel ing. Zdeněk Bednář
Hrátky se skřítky aneb skřítek vítá jaro (Centrum Opava)
Jarní skřítkování s dětmi proběhlo 20.03.2012 na první jarní den a společně jsme tvořili jarní louku. Jak to dětem šlo od ruky, můžete vidět na fotkách.
Smrt a zrození 16.-18.03.2012 (Centrum Opava)
Seminář Smrt a zrození se konal v Horním Bradle pod vedením lektorky Marci Novákové. Účastnici měli možnost si prožít skutečnou podstatu smrti a zrození.
Rodinné konstelace 25.2.2012 (Centrum Semily)
Konstelacemi nás provázela Ing.Jana Salačová. Metoda rodinných konstelací umožňuje poznat skryté síly, které spoluvytvářely naši současnou životní situaci.
Vědomé tvoření života 10.3.2012 (Centrum Vysoké Mýto)
Závěrečné setkání VII.dílného kursu Marci Novákové Vědomé tvoření života. Jak vědomě proměnit a zkvalitnit život? Jak život prožít v radosti, lásce a sebeúctě.
Vnitřní štěstí 8.3.2012 (Centrum Vysoké Mýto)
Setkání s Květou Kobrlovou. Atmosféra velmi příjemná, vřelá, léčivá. Nejvíce povídáme o léčení, o energiích v nás, jak pochopit, že změnit můžeme jen sami sebe. Na závěr se nám nechce rozcházet se.... krásné setkání.
Čaj o šesté aneb sdílení každodennosti (Centrum Rožnov pod Radh.)
V pátek 2.3 se uskutečnil již tradiční Čaj o šesté. Tentokrát na téma Jarní očista. Poděli-li jsme se o zkušenosti s očistou těla. Ale protože jarní očista by se neměla týkat jen těla, provedli jsme cvičení na prozkoumání svých dosavadních přesvědčení, a negativní jsme přeměnili na pozitvní.
Cesta sebepoznání 23. 2. 2012 (Centrum Vysoké Mýto)
Přednáška o klinické astrologii s astrologem Jiřím Fidrou. Povídáme o horoskopu spisovatele N. D. Walsche prokládané ukázkami z knihy Přátelství s Bohem. Setkání moudré a poučné.
Přednáška a povídání s Jaruškou Grobcovou (Centrum Ostrava)
V sobotu 18.2.2012 jsme měli příležitost setkat se s paní Jaruškou Grobcovou, která nám prozradila něco o své nové teprve připravované knížce \"Morava - Její zamlčená vznešenost a krása\". Dozvěděli jsme se další zajímavé detaily z historie Moravy a vyslechli si krásný příběh \"O králi Ječmínkovi\", bájném strážci této země. Povídání s paní Jaruškou se nám tak líbilo, že jsme si hned domluvili pokračování, jakmile knížka bude na světě :-)
Ženský seminář - Do nitra ženy 18.-19.2.2012 (Centrum Opava)
Společně jsme se na ženském semináři propojily se svou moudrosti a poznaly jaký máme vztah ke svému tělu a nejen k němu, učily jsme se jak přijmout to, co v sobě odmítáme a potlačujeme. Prožily jsme krásnou energii ženského přijetí.
Seminář Lilit a Eva 18. - 19. 2. 2012 (Centrum Vysoké Mýto)
Petra Nel Smolová nás provedla seminářem s konstelacemi a meditacemi na téma archetypů vnitřní ženy v nás - Lilit a Evy. Nel používala naše horoskopy a jejich poselství je velmi přesné a trefné - k našemu překvapení...
Hrátky se skřítky aneb skřítek slaví masopust (Centrum Opava)
Po delší prodlevě se opět konají Hrátky se skřítky a jsou to letošní první Hrátky - zájem je veliký, jak jde vidět na účasti dětí i rodičů a hurá do společného tvoření a slavení masopustu.
Výlet do Prahy 11.2.2012 - 12.2.2012 (Centrum Semily)
Setkání klubu - Aromaterapeutická masáž zad 09.02.2012 (Centrum Opava)
Opět jsme pozvali do klubu naší aromaterapeutku Zuzku Kohoutovou, která nás provedla masáží zad a šíje. Každý z nás si vybral olejíček, dle svého cítění a užili jsme si příjemný relax.
Charitativní sbírka pro Žebříkův obchod (Centrum Ostrava)
V lednu 2012 probíhala charitativní akce – sbírka pro Žebříkův obchod. Dárci nosili věci do Klubu Marjánka, kde je paní Renata vybírala a laskavě poskytla prostor pro jejich dočasnou úschovu. Vybralo se několik tašek s oblečením, obuv, knížky i hračky. Začátkem února jsme všechny věci předaly ochotným dobrovolnicím přímo v Žebříkově obchodě v Ostravě-Mariánských horách. Všem zúčastněným moc děkujeme :-)
Numerologie - JAKÝ VÝZNAM MÁ PRO NÁS ROK 2012 A CO NÁM PŘINESE DO ŽIVOTA (Centrum Ostrava)
První letošní setkání v lednu se uskutečnilo na aktuální téma „JAKÝ VÝZNAM MÁ PRO NÁS ROK 2012 A CO NÁM PŘINESE DO ŽIVOTA“. Přednáškou nás provázela naše dvorní numeroložka Dáša Halotová. Přišli lidi z blízka a přijeli i zdaleka :-) Všichni zaujatě poslouchali, jakýže tento rok bude.
Cesta k vnitřnímu dítěti 28.1.2012 (Centrum Semily)
Setkání s naším vnitřním dítětem v nás vyvolává různé pocity.Rozhovor s touto nedílnou součástí našeho nitra vedl k uvědomění, co naše vnitřní dítě potřebuje, co mu chybí, po čem touží a jak se cítí.
Tajemná žena v nás.Lilit a Eva.24.1.2012 (Centrum Vysoké Mýto)
Setkání s astroložkou Petrou Nel Smolovou bylo milé, moudré a zajímavé. Povídali jsme si o archetypech ženské duše - Evě a Lilit.
Základní kurs automatické kresby 14.-15.1.2012 (Centrum Vysoké Mýto)
Na příjemném setkání s Jardou Prokešem jsme se seznámili s významem barev, diagnostikou čaker, kreslili jsme léčivé obrázky pro nás i ostatní. Povídali jsme o partnerství, zdraví a odstraňování stresu. Kreslili jsme si také obrázek radosti a lásky.
Setkání klubu - Meditace 12.01.2012 (Centrum Opava)
S čím jsme starý rok uzavřeli s tím jsme do nového vstoupili a tak se nás na toto setkání sešel stejný počet :-) 9 lidí. Objevili jsme v naladěním své dary, příležitosti a životní lekce či zkoušky, které nám letošní rok přinese.
Vánoční setkání u Pecků (15.12.2011) (Centrum Praha)
Letošní Vánoční setkání opět proběhlo v duchu ¨obdaruj a buď obdarován¨ a to nejen dárky, ale hlavně sdílením ¨sám sebe¨ s ostatními. Každý z nás si odnesl dobrou náladu, malý dáreček a někteří i přecpaná bříška :-). V plánu bylo pouštění lampiónů přání, které nám trochu narušil silný vítr a tak vzlétl jen jeden.
Vánoční setkání 16.12.2011 (Centrum Opava)
Setkání, které bylo letos jak pro absolventy kurzu Vědomého tvoření života tak i pro ostatní \"klubáky\" v duchu nadcházejících Vánoc. Povídali jsme si o tom, co nám rok 2011 přinesl a co odnesl a jak vnímáme nadcházející rok 2012. Každý z nás si odnesl na srdíčku poselství světla a bílou papírovou holubici, kterou vytvořily děvčata Denisa s Andrejkou. Atmosféra byla příjemná a tak jsme se přesunuli do blízké čajovny, kde nám bylo spolu tak hezky, že se nám ani rozcházet nechtělo.
Vánoční setkání - Pozvi anděly do svého života 14.12.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
Uvolněná předvánoční nálada se Zdenou Hotovou. Vyprávění o andělské podpoře a pomoci, o šťastném životě, jak předávat pohodu kolem sebe a radovat se ze života. Můžeme změnit svůj život, není nutné setrvávat v nespokojenosti. Užili jsme si dvě meditace a pak si ještě všichni společně povídáme a zpíváme koledy. Hezké vánoční naladění.
AKCE DARUJ HRAČKU (Centrum Opava)
Jako minulý rok i tento rok se klub Opava zúčastnil projektu Daruj hračku. Záměrem tohoto projektu bylo splnění přání a obdarování dětí z dětských domovů s různými handicapy (sociální, zdravotní, mentální). Náš klub vytvořil kasičku a pomocí ostatních lidiček vybral 760,-kč. Za tuto částku jsme mohli splnit přání dívce Heleně (18 let, z dětského domovu Sedloňov). Při výběru peněz klub také převzal plyšového lvíčka, který poputuje Dominičkovi z azylového domu. Za realizaci této akce všem z celého srdce děkujeme!!! :)
Vánoční obdarovávání vrcholí 13.12.2011 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
PODĚKOVÁNÍ patří všem, kteří se podíleli na předvánočním obdarovávání.Abychom mohli obdarovávat, potřebovali jsme něco vytvořit. Nejprve Alice, Karin a Mirka připravily těsta a ve škole společně s dětmi jsme vykrajovaly perníčky. Ty nám pak upekly Milada s Růženkou ve školní kuchyni. V Krumlově pekly Jana s Libou. Na zdobení jsme se sešly v hotelu Stará škola, Pozvaly jsme si odbornici Anušku a pod jejím velením jsme zdobily, jak jsme uměly - hlavně to bylo s láskou. Zdobily Anuška, Alice, Adélka, Jana, Liba, Erika, Mirka. Pak se dárečky balily - balíčky pro osamnělé hořické občany, srdíčka s logem VS,Také děti naší MŠ přidaly dárečky , které vyráběly se svýma p. učitelkama - zvonečky ozdobily balíčky pro jednotlivé občany a obrázky jesliček dostali babičky a dědečkové v Domově důchodců v Horní Plané a v Domě s pečovatelskou službou v Č.Krumlově. Dalším dárečkem byly korálkové hvězdičky - ty tvořily - Alice, Lída, Hanka, Adélka, Jana, Liba, Marta, Hanka. Mirka. U obdarovávaných měly velký úspěch. Všem, kteří se podíleli na této předvánoční akci velmi děkuji, děkuji všem za jejich otevřená srdce, zejména dětem mateřské i základní školy . Velmi si vážíme vstřícnosti a přístupu všech pracovníků základní školy, mateřské školy, školní jídelny, obecního úřadu, hotelu Stará škola,členů MS Červeného kříže. Děkujeme. Poděkování posílají i ti, které jsme navštívili , naši hořičtí občané kteří nyní bydlí v DD v H.Plané.
Muzikoterapie (Centrum Ostrava)
Atmosféru tohoto klubového setkání nám tentokrát zpříjemnila krásná ukázka muzikoterapie, kterou nás provedli Nikol Ubelauerová se svými přáteli. Na začátku jsme si prožili společnou hudební meditaci. Dále jsme si vyzkoušeli zajímavé hudební nástroje a hromadně si zazpívali, zharmonizovali jsme si své čakry pomocí dechového cvičení s vibračními slabikami. Měli jsme také možnost zahrát si na tibetské mísy. Vyvrcholením večera byla společná hra na bubny, která rozezvučela nejen naše těla a duše, ale také celý dům :-)
kurs Vědomé tvoření života.2011 a 2012 (Centrum Vysoké Mýto)
Vědomé tvoření života je kurs, kde Marci Nováková učí při sedmi celodenních setkáních, jak prožívat život plnohodnotně v radosti, lásce a úctě. Zájemci o pochopení sami sebe se dozví více např. k tématům Mysl a myšlenky, Energie a čakry, Meditace a meditační techniky, Vizualizace a intuice, Síla rozhodnutí, Emoce a jejich projevování, osvobození se od negativních emocí, Techniky k odpuštění, sebepřijetí a nalezení důvěry. Skupina žen dobře souzní, je cítit, jak si rozumí a jak si uvědomují, co žijí. Atmosféra při setkání je velmi příjemná a otevřená.
Den otevřených dveří Klubu Marjánka - naše nová klubovna (Centrum Ostrava)
Ve čtvrtek 24. listopadu jsme se sešli v krásných prostorách Klubu Marjánka v Ostravě Mariánských Horách. V tento den se konal \"Den otevřených dveří\" a my jsme se také zapojili s prezentací aktivit Vědomí Srdce:-) Program byl velice zajímavý, setkali jsme se s lidmi zajímavých profesí. Atmosféru skvěle dotvářeny přítomné děti z country souboru Gremlínci z Ostravy Poruby, které nám zatancovaly, a děti z pěstounské rodiny p. Svobodové, které nádherně hrály a zpívaly. Klub Marjánka nám umožní, abychom zde pořádali klubová setkání.
Povídání o Životě 7.12.2011 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Tvořivá vánoční dílna pro Naději 7.12.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
V penzionu pro seniory Naděje nás uvítali už po několikáté. Posloucháme koledy, popíjíme čaj a u tvoření andělů, stromečků a svícnů se dobře bavíme. Jsme příjemně překvapené z velké účasti a také z podpory kamarádek, které vymyslely hezké vánoční dekorace. Na závěr jsou všichni obdarováni - dostávají perníkové Mikuláše a koláče ze Smékalova pekařství a dárky z Drogerie Kořínek. Sponzorům děkujeme.
Dárečky dětí MŠ v Hořicích na Šumavě 2.12.2011 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
K obdarovávání osamnělých babiřek a dědečků přispívají také děti a paní učitelky z Mateřské školy v Hořicích na Šumavě. Velké děti vytvořily obrázky jesliček, kde se podílely všechny - některé malováním, jiné kreslením, vystřiháváním a nalepováním. Jejich obrázky půjdou do pečovatelských domů. Malé děti zdobily zvonečky hvězdičkama - ty poputují k některým občanům v naší obci. Všem moc děkujeme.
Setkání u Pecků 30.11.2011 (Centrum Praha)
toto setkání proběhlo ve velmi příjemné atmosféře a to i přesto, že jsme si povídali na téma lpění :-)
DARUJ HRAČKU (Centrum Praha)
se stalo příjemným způsobem jak udělat někomu jinému radost dárkem. Letos jsme vybírali mezi \"staršími dětmi\" s mentálním, tělesným či jiným postižením, které jsme se rozhodli obdarovat :-). Děkujeme všem, kteří přispěli finančně a díky nimž se nám podařilo obdarovat několik dětí.
Tvoříme s korálky 27.11.2011 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Ve 14.00 jsme se sešly v hotelu Stará škola za účelem tvoření hvězdiček z korálků. Tyto hvězdičky použijeme k obdarovávání osamocených občanů.
Smrt a zrození 18.-20.11.2011 (Centrum Opava)
Seminář se uskutečnil v krásné přírodě Beskyd, kde jsme si uvědomily, jaký vztah ke smrti máme a prožily si znovuzrození.
Zdobení perníčků 23.11.2011 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Sešly jsme se v hotelu Stará škola, kde nás čeká zdobení perníčku. Jelikož jsme začátečníce, pozvaly jsme si zkušenou Anušku. A jak to dopadlo? Snažily jsme se.
Pečení perníčků 18.11.2011 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Dnes začínáme - neseme těsta a míříme do školy, kde nás čekají paní učitelky a hlavě děti a taky paní kuchařky, které nám pomohou při pečení.
Tvoření pro akci Vánoční obdarování osamělých (Centrum Opava)
Již je každoroční tradicí, že se náš klub s radostí zapojuje do \"Vánočního obdarování\", kdy vyrábíme drobné dárečky, abychom potěšili srdce těch, kteří jsou na Vánoce osamělí. Letos si tvoření vzaly na starost: Denisa, Andrea, Zuzka, Anička H. a Anička skřítek a kolik krásných zvonečků a přáníček se vyrobilo vidíte na fotkách. 20 kousků již putuje na LDN do nemocnice Milosrdných bratří v Brně - pověřili jsme předáním naší kamarádku Kláru, která předávala výrobky i loni. Dalších 10 kousků rozdá Markéta osamělých lidem na Šumpersku a zbytek zvonečků rozdá každý z nás ve svém okolí, kde víme, že zvoneček udělá radost někomu, kdo žije sám a zahřeje u srdce tím, že si na něj někdo v čase předvánočním vzpomněl. Poděkování patří také Peťce, která se podílela na obstarání materiálů a všem děvčatům, která se do akce zapojila. Přejeme všem krásný advent.
Korálkování s Danielou (Centrum Praha)
Sešli jsme se u Daniely a společně tvořili andělíčky pro vánoční obdarování lidí, kteří budou trávit vánoční svátky v nemocnici.
Předadventní setkání (Centrum Rožnov pod Radh.)
V sobotu 19.11. se uskutečnilo další Rodinné sdílení v rožnovském klubu. Podívejte se jaké nádherné adventní věnce jsme vytvořili. Znáte názvy jednotlivých svíček na adventním věnci? MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE :-)
Zpívání manter s Vojtou 10.11.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
Příjemný listopadový podvečer plný zpívání pod taktovkou Vojty Drahoňovského, dobré pohody a radosti ze setkání.
20. setkání klubu - společné povídání (Centrum Ostrava)
Poprvé jsme se setkali v prostorách Centra Marjánka a moc se nám tady líbilo. Zhodnotili jsme uplynulé období, povídali o věcech mezi nebem a zemí a také o plánech klubu v letošním roce. S paní Renatou, provozovatelkou centra, jsme se dohodli na další spolupráci na kterou se moc těšíme :-)
Setkání 9.11.2011 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Dnes jsme si domluvily termíny a postupy pečení perníkových srdíček. Těsto připraví Karin, Alice, Liba a na vykrajování a pečení máme pomocníčky.Následovala meditace, karty a na závěr jsme si zazpívaly.
Pozvánka na Korálkování s Danielou, které se uskuteční 15.11.2011 (Centrum Praha)
Ukázka toho co budeme tvořit :-)
Lilit a Eva - prožitkový ženský seminář (Centrum Opava)
Od 28.10-30.10.2011 se devět žen zúčastnilo krásného prožitkového semináře Lilit a Eva, vedeného astroložkou Petrou Nel Smolovou. Poznaly jsme svou Lilit - temnou a potlačenou stránku ženství, objevily jsme svou Evu a společně došly k harmonii obou těchto žen, které má v sobě každá z nás. Symbolem pro tento poslední třídenní seminář (již budou jen dvoudenní) byly bílé lilie, které představují nevinnost a čistotu. Poděkování patří všem účastnicím, které vytvořily krásnou atmosféru a bezpečný a láskyplný kruh ženství.
Astrologicka přednáška - Zrání v oblasti partnerství (Centrum Opava)
Dne 27.10.2011 k nám po delší době opět přijela astroložka Petra Nel Smolová z Plzně, přednáška probíhala v čajovně Harmonie a povídali jsme si o partnerských vztazích. Večer se nesl v duchu astrologických znamení a již víme, které vztahy si v tomto čase čím procházejí.
Něco končí, něco nového začíná (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Naše klubové setkání se uskutečnilo 28.10.2011 v nových prostorách, díky vstřícnosti starosty OÚ v Hořicích na Šumavě Martina Madeje. Při meditaci jsme si zrevidovaly svůj dosavadní život a nahlédly, k jaké tvořivosti nás vede nová cesta, kterou jdeme.
Procvičení automatické kresby 26.10.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
Procvičili jsme si v přátelské a otevřené atmosféře automatickou kresbu s Jardou Prokešem - zabývali jsme se léčením, harmonizací prostoru a místa, porovnali jsme náš vývoj na začátku r. 2011 a nyní. Setkání laskavé a milé a tvůrčí a svobodné...
Vztahy v naší rodině pomocí autom.kresby 25.10.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
Na Jardu Prokeše směřovalo mnoho otázek. Týkaly se hlavně rodinných vztahů. Pomocí automatické kresby dostali všichni přesnou odpověď. Zaznělo, jak je důležité žít lásku ve vztazích, v rodině. Kreslili jsme sebe, partnera, děti, rodiče, prarodiče, rodiče partnera, dokonce i zvířátko, dům, svoje přání, přání pro rodinu... Jarda odpovídal a učil, jak v obrázku co najít a vyčíst... nechtělo se domů a otázky nebraly konce... Atmosféra byla velmi příjemná.
Dlabání dýní (Centrum Rožnov pod Radh.)
V sobotu 22.10. se uskutečnila další akce našeho Rodinného sdílení. Tentokrát jsme sdíleli radost z tvoření :-) Mužete se podívat jak se nám to povedlo.
Hrátky se skřítky aneb skřítek vítá podzim (Centrum Opava)
Je podzim a my jsme se 18.10.2011 opět sešli. Společně podzim vítáme, vyrábíme z listí a plodů, krásně se nám povedl skřítek a ježek :-)a také už víme, jaké plody nám stromy dávají, vytvořili jsme krásnou podzimní výzdobu v klubovně. Tak zase na viděnou na příštích Hrátkách se skřítky :-)
Sebevědomí ženy s Marci 19.10.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
Setkání a povídání se sympatickými ženami o tom, zda-li se máme rádi. Jak s láskou o své tělo pečovat, ať je jakékoliv. Pokud láska ke mně samé prostupuje celou mou bytost, vyzařuje do okolí a to podle toho se mnou jedná. I když to víme, proč se tedy zavděčujeme a myslíme více na ostatní než na sebe? Podvečerní setkání s Marci Novákovou je milé, moudré, laskavé a příjemné.
Co nám tělo říká - M. Hrabica 11.10.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
Setkání s Miroslavem Hrabicou, autorem knihy Co nám tělo říká a dalších. Dozvěděli jsme se, proč nám nemoc do života vstupuje, co nás může naučit, jak se můžeme podívat na smysl bez-moci. Co nám přináši a jaký pro nás může mít význam.. Mluvili jsme o partnerství, harmonii, odpočinku, radosti ze života.... Krásně nás u toho fotil Marek Harvan.
19. setkání klubu - výlet na Turzovku-Korňu-Živčákovo (Centrum Ostrava)
V neděli 25.9.2011 jsme se vydali na poutní místo, které se nachází na Slovensku. Zde se na kopci Živčák místnímu lesníkovi Matúšovi Lašutovi zjevila dne 1.6.1958 Panna Marie Lurdská. Bylo to v roce stého výročí zjevení Panny Marie ve francouzských Lurdech. Zanechala mu několik poselství a vyjevila budoucnost světa. Toto místo se od té doby stalo poutním místem, které lidé navštěvují po celý rok. Nachází se zde také prameny vody, které mají povzbuzující i léčivé účinky. Výlet se nám velmi vydařil, protože toto poutní místo vytváří oázu ticha a pokoje, kde jsme si odpočinuli a nabrali množství duševních a duchovních sil a prožili společně krásný den. Také jsme si nabrali léčivou vodu z místních pramenů.
Putování Prahou II (4.10.2011) (Centrum Praha)
Využili jsme jeden z posledních dnů babího léta a zavítali do parku Cibulka. Rozsáhlé území bývalo kdysi nádherným anglickým parkem, obklopujícím zámeček stejného jména.
Výlet na Říp OTVÍRÁNÍ NEBE 30.3.2011 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Seminář DO NITRA ŽENY 2.-3.dubna 2011 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
LETNÍ SLUNOVRAT - 21.června 2011 Holašovice (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
PODZIMNÍ ROVNODENNOST - 23.září 2011 na Hluboké (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Den sociálních služeb v Opavě 14.9.2011 (Centrum )
Ve středu 14.9.2011 kluby Opavy a Ostravy společně představily veřejnosti aktivity Vědomí Srdce o.p.s., když jsme se jako vystavovatelé zúčastnili celodenní akce „Den sociálních služeb“ v Opavě
Hrátky se skřítky aneb skřítek vzpomíná na léto (Centrum Opava)
Dne 20.09.2011 se opět konaly Hrátky se skřítky a že se některým už po prázdninách po skřítkovi stýskalo :-) Jak jsme společně zavzpomínali na léto, můžete vidět na fotkách. Poděkování patří také Aničce Hankeové, která po Zuzce převzala štafetu “skřítkování“ a s velkou radostí tvoří se Skřítkem i dětmi.
Tanec v radosti 23.9.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
Intuitivní tanec v radosti. Jak vyjádřit emoce a užít si hudby? Cestu pohybem a tancem zná Jani Plačková. Užili jsme si Smutku, Vzteku, Chaosu, Radosti i Klidu. Stejně jako v životě. Velké uvolnění, uvědomění a radost. Krásný vydařený večer.
Povídání o radosti 22.9.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
Společné setkání klubu Vysoké Mýto: povídali jsme o radosti a štěstí, jak být v harmonii sami se sebou. Zjišťovali jsme jaké bloky už můžeme odložit a proč a naopak jaké radosti můžeme žít a jak na to.
Dny evropského dědictví Mohelnice a dny polského města Radlin (Centrum Mohelnice)
Ve dnech 17 - 18.9.2011 jsme se jako klub Mohelnice účastnili v Mohelnici Dnů evropského dědictví na žádost města Mohelnice. Pro město jsme zajišťovali dětskou tvořivou dílnu se skákací skluzavkou. Ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří nám nezištně pomáhli. Tomáš Begany, Daniela Hanáková, Irena Podsklanová, Dáša, Věrka, Duhová čajovna. Posuďte sami, jak se akce vydařila.Za klub Mohelnice Katka a Eva
Rodinný výlet na Javorník (Centrum Rožnov pod Radh.)
V sobotu 17.9. jsme se vydali na výšlap na Velký Javorník. Byl nádherný slunečný den a my si to náramně užili. Cestou jsme se učili číst v mapě, orientovat se v přírodě a plnili různé úkoly.
18. setkání klubu - výlet do Svobodných Heřmanic (Centrum Ostrava)
V sobotu jsme si udělali společně s klubem Opava krásný výlet vlakem do Jakartovic a odtud pěšky po kolejích do Svobodných Heřmanic. Je zde nádherný zatopený lom na pokrývačskou břidlici. Výlet jsme si zpříjemnili procházkou lesem a část dne jsme strávili v okolí jezera, kde jsme odpočívali a koupali se v průzračně čisté vodě.
Společný výlet klubů Ostravy a Opavy - 20.08.2011 (Centrum Opava)
Klub Ostrava přišel s nápadem vydat se na krásné místo, zatopený lom v blízkosti Jakartovic a neboť někteří z nás místo znají, nemohli jsme odolat a hned jsme se přidali. Sluníčko nám přálo, takže došlo i na koupání a opalovaní...voda byla čistá jako křišťál...domů se nám ani nechtělo...
17. setkání klubu - výlet za indiány (Centrum Ostrava)
Původně plánovaný výlet do břidlicového lomu ve Svobodných Heřmanicích se kvůli nepříznivému počasí neuskutečnil. Společný čas jsme proto věnovali návštěvě výstavy o životě indiánů v 18. a 19. století. Vyzkoušeli jsme si tomahawk, ležení v tepee na indiánském lůžku a pravou šamanskou masku v podobě bizoní hlavy. Výstava se nám velmi líbila, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o indiánech a krásně si popovídali s pořadatelem výstavy. Pokud byste měli zájem podívat se mezi indiány, můžete je navštívit v Ostravě na Černé louce do konce roku. Odpoledne jsme zakončili procházkou v parku a posezením ve výborné čajovně.
16. setkání klubu - návštěva „Světa kamenů“ (Centrum Ostrava)
Poslední setkání před prázdninami jsme věnovali návštěvě „Světa kamenů“ v Rožnově pod Radhoštěm, kde jsme si prohlédli sbírku polodrahokamů a minerálů. V prodejní galerii je široký sortiment výrobků z oblasti polodrahokamů, kde si každý z nás našel co ho zajímá a fascinuje. Nikdo z nás neodolal a udělal si radost nákupem kamínků a šperků, které nelahodí jenom oku, ale i našim dušičkám :-) Pokud chcete potěšit také své oko, podívejte se na webové stránky http://www.svetkamenu.cz/. Na závěr jsme si poseděli v příjemné restauraci a ochutnali místní dobroty.
Bubnování s Kratochvílovými 22.6.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
Hezký letní podvečer. Díky Dáše a Vráťovi Kratochvílovým prodchnutý hudbou, bubnováním, hraním si, zpěvem i tancem. Nádhera a radost...
Automatická kresba II. s Jaroslavem Prokešem 11.-12.6.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
S Jardou se setkáváme na pokračování Automatické kresby. Opakujeme si, jak se používá čárový kód, diagnostika zdravotního stavu a kreslíme harmonizační obrázky. Setkání je velmi příjemné a silné.
Setkání u ohně na Vinicích 2.6.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
Prima letní setkání na zahradě na Vinicích. Počásí nám přálo, užili jsme si to a nechtělo se nám rozcházet ani ve 22 hod... Takže se už těšíme na další posezení a povídání.
Hrátky se skřítky aneb otvírání studánek (Centrum Opava)
Tentokráte jsme se sešli v sobotu 21.05.2011, abychom se vydali společně otevřít studánky a hledat studánkovou vílu, která v každé studánce přebývá. Sešlo se nás požehnaně a vydali jsme se do Raduně, kde jsme našli studánku. Studánkovou vílu jsme nejdříve museli lákat a volat, aby se nám ukázala, až se nakonec skutečně zjevila :-)
15. setkání klubu - výlet na Velkou Čantoryji (Centrum Ostrava)
Setkání proběhlo po delší pauze ve formě celodenního výletu v místě opředeném mnoha pověstmi. 10 km dlouhá naučná stezka nás vedla po stopách staré legendy, podle které se v nitru hory ukrývá vojsko „spících rytířů“, kteří přijedou na pomoc zdejšímu kraji v případě ohrožení. Celou cestu nás doprovázel „rytíř pes“ Jedi. Fotodokumentaci celé akce tentokráte zajistil Jirka, nejmladší účastník akce.
Rovnováha s Iris Lenochovou 13.5.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
Iris je jak něžná víla z jiného světa. Setkání s ní je příjemným zastavením v pátečním odpoledni. Povídáme o nesobecké sebelásce, která je základem všech dalších harmonických vztahů. Proč neodkládat změny na někdy příště, ale začít s nimi hned. Mezi námi jsou i dvě ještě nenarozená miminka, do týdne se ale jedno z nich - Adélka už podívá na svět. Snad se i jí vyprávění Iris líbilo :o)
14. setkání klubu - charitativní akce Žebříkův obchod (Centrum Ostrava)
Dne 14. dubna 2011 proběhlo další klubové setkání, tentokráte spojené s charitativní akcí. Přinesli a darovali jsme nepotřebné zánovní oblečení, obuv, CD, bižuterii. Finanční výtěžek z opětovného prodeje darů bude použit na zřízení denního stacionáře pro lidi s handicapem, který nově vzniká v Ostravě - Nové Vsi. Po předání darů jsme si poseděli a společně si popovídali v čajovně u Sýkorova mostu. Tato akce není ojedinělá a určitě se do ní opět zapojíme. Přispět můžete svými dary, ale také nákup v tomto speciálním obchůdku. Pokud chcete pomoci dobré věci informujte se na webových stránkách: http://www.zebrikuv-obchod.cz/
První svatba příznivců klubu Vědomí Srdce (Centrum Ostrava)
V sobotu 2. dubna 2011 ve 13 hodin si řekli své ANO Vašek a Pavla, příznivci našeho ostravského klubu. Byli jsme jim popřát hodně štěstí na společné cestě životem.
Jesenické prameny II - výprava k léčivým pramenům (Centrum Opava)
Dne 22.04.2011 na Velký pátek se někteří z nás vydali na výpravu po léčivých pramenech v lázních Jeseník :-) a jak se výprava vydařila vidíte na našich fotkách. Velký dík patří Alešovi, který si vzal na starost organizaci celé akce, těšíme se na další společné výlety.
Klubové jarní setkání na Jangelci 27.4.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
Setkání nedaleko Vysokého Mýta v bývalém mlýně Jangelec. Sešlo se nás více a tak si máme co vyprávět. Nakonec to vypadá na bouřku, ale ta čeká až v klidu dojedeme na kolách domů. Příjemné potkání blízkých lidí, brzy chceme zopakovat.
Hrátky se skřítky aneb Skřítek slaví Velikonoce (Centrum Opava)
Blíží se nám čas Velikonoc, a tak jsme se sešli dne 19.04.2011, abychom Velikonoce společně se Skřítkem oslavili. Společně vyrábíme zápich do květináče, a také tvoříme jarní salát. A že se nás sešlo :-)
Proč se bojíme změn s Jiřinou Slámovou 15.4.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
Paní Slámovou jsme pozvali už podruhé, vypravuje s humorem sobě vlastním o trápení, která si způsobujeme sami. Její otázky: Děťátka, pročpak si sami způsobujete strach a starosti? Proč nežijete lásku? Proč se více neradujete z každé maličkosti? Setkání je fajn, paní Slámová má co říct. Zazní spousta konkrétních rad a doporučení. Můžete si ji poslechnout např. na www.rozhlas.cz/pardubice/mamehosty
Hrátky se skřítky aneb Vynášení Mořeny (Centrum Opava)
Tak konečně přišel ten vytoužený čas vynést zimu - Mořenu, rozloučit se s ní a přivítat jaro, takže jsme dne 8.dubna vyrazili s Mořenou, kterou jsme minule vyrobili na Hrátkách se skřítky, přímo k Moravici. A jak to všechno proběhlo a dopadlo, to už ukazují naše fotky :-)
13. výroční setkání klubu (Centrum Ostrava)
Setkání se uskutečnilo 27. března v čajovně na Větrném kopci v Ostravě-Výškovicích. Tentokrát jsme si vybrali africký salónek. Kouzelné prostředí čajovny a místní výborné čaje opět vytvořily skvělou atmosféru pro povídání. Protože ostravský klub zahájil svou činnost v březnu roku 2010, jednalo se o výroční setkání. Povídali jsme si o tom co jsme spolu zažili, jaké akce jsme uspořádali a co od klubu očekáváme dále.
12. setkání klubu spojené s návštěvou divadla (Centrum Ostrava)
Ve čtvrtek 24. února 2011 proběhlo společné setkání klubu Vědomí Srdce o.p.s. Ostrava, které jsme si v tomto zimním čase zpříjemnili návštěvou divadelního představení v Kulturním domě Michálkovice. Veselou komedii Nejkrásnější válka napsal V. Renčín na motivy antické Lysistraty. Hru uvedl ve svém upraveném pojetí ochotnický soubor Šalamoun z Ostravy. Komedie pojednává o tom, jak ženy vezmou “věci veřejné“ do svých rukou a za pomoci svých ženských předností donutí muže, aby zanechali nesmyslného válčení a věnovali se věcem opravdu užitečným. Hra patří k nejznámějším dílům antické dramatické literatury a její poslání přežívá do dnešních dnů. Všichni jsme se skvěle bavili :-)
Grafologie - setkání klubu (Centrum Opava)
V rámci našeho dalšího klubového setkání dne 24.03.2011,jsme přivítali v klubu Stanislava Hendrycha, který nam velice hezky povídal o grafologii. Povídání bylo zajímavé a někteří z nás si dělali i poznámky.
Hrátky se skřítky aneb Skřítek vítá jaro (Centrum Opava)
Opět jsme se sešli s dětmi i rodiči v úterý dne 22.03.2011 a protože nám přišlo jaro, neváhali jsme ho přívitat. Na to, abychom se rozloučili a vyprovodili zimu jsme vyráběli Mořenu a malé Mořenky, které půjdeme o víkendu vynést tak jak tradici říká “vynášení Mořeny“ pustíme ji po řece...a jak nám to šlo vidíte na fotkách :-)
Desatero pro rodiče s Radkou Ottovou.17.3.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
Příjemné setkání s Radkou Ottovou, která přijela až z Liberce. Při setkání se hodí bohaté zkušenosti s péčí o neslyšící děti, s homeopatií, s logopedií.. Povídání o mladších i pubertálních dětech a hlavně o nás. Jak se přijmout bez pocitů viny a užívat si života s našimi velkými malými učiteli - dětmi. Jak je důležité povídat si od malička, důvěřovat si, stojí to za to. Těšíme se na další setkání.
Mantry s Vojtou Drahoňovským 25.2.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
Vojta za námi přijel z Jičína, vyprávěl, jak je léčivé a příjemné zazpívat si opakovaně jednoduché mantry, staré tisíce let. Jak zpívat umíme všichni. Mantry nám pomáhají a propojují nás s ostatními. Je to pro nás relaxace a radost. Vojta nás vede k hlubokému uvolnění, vypnutí. Zpíváme srdcem a je to znát. Díky Vojto. Radost, štěstí a pohodový podvečer.
Reflexní masáž - setkání klubu (Centrum Opava)
Na našem klubovém setkání 24.02.2011 jsme si užili reflexní masáž, ke které nám odbornou instruktáž dělala úžasná masérka Zuzka Kohoutová, dozvěděli jsme se kde máme bod, který je spojený s brzlíkem a i další body související s ostatními orgány. Setkání bylo úžasné a hodně jsme se při vzájemném masírování nožiček nasmáli. Donesli jsme si kyblíky a nechyběl ani chodníček z kamínků či doplňování vitamínů - ovoce v průběhu masírování A jak to celé probíhalo dokazuje naše fotogalerie.
Hrátky se skřítky aneb Skřítek vyrábí masky (Centrum Opava)
Třetí setkání “Hrátky se skřítky“ se uskutečnilo 22.2.2011 a bylo v duchu masek a masopustu. Společně s dětmi jsme vyráběli masopustní masky, jedli napečené koblihy, posloucháli pohádku a hráli masopustní hry, zpívali písničky a tancovali. Velký úspěch měla hra “Had leze z díry“ :-) a nafukovací balónky, které na sebe stále upoutávaly pozornost :-) Těšíme se na příští setkání.
11. setkání klubu - povídání v čajovně (Centrum Ostrava)
Klubové setkání se tentokrát uskutečnilo v prostorách Čajovny Na Větrném kopci v Ostravě-Výškovicích. Nemoci a různá nachlazení bohužel zasáhla i naše řady, sešli jsme se proto pouze dva a na závěr se k nám přidali další dva. Kouzelné prostředí čajovny a místní výborné čaje vytvořily skvělou atmosféru pro povídání. Někteří z nás poté pokračovali zahrát si na djembe a jiné bubny v Dobré čajovně v Ostravě-Vítkovicích.
Automatická kresba 12.-13.2.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
Návštěva u Jarušky Grobcové ve Štramberku (Centrum Ostrava)
V neděli 23. ledna se uskutečnil mimořádný výlet do Štramberka, kde jsme navštívili paní Jarušku Grobcovou a popřáli jí k významnému životnímu jubileu 80 let. Jsme jí vděční za úžasné výlety po energetických místech Moravy, které jsme uskutečnili v létě roku 2010. V úžasném 200 let starém domečku, který Jaruška obývá, se nás sešlo 12 gratulantů. Na oslavě se jedlo, pilo a hodovalo. Čas jsme si zpříjemňovali vyprávěním o duchovních i běžných tématech ze života a také poslechem recitace básní Petra Bezruče.
Sběr autolékárniček pro ADRU (Centrum Ostrava)
Klub Vědomí Srdce o.p.s. Ostrava se nadšeně zapojil do charitativní akce, probíhající v lednu 2011, která spočívala ve sběru nepotřebných autolékárniček. Zájemci nosili autolékárničky na domluvená místa. Podařilo se nám sesbírat přibližně 40 autolékárniček, jejichž obsah jsme podle pokynů roztřídily na materiál použitelný v keňské nemocnici v Itibo. Ne všechen materiál však v nemocnici upotřebí, proto jsme se rozhodly, že to co nevyužijí zdravotníci věnujeme dalším. Dětský domov v Ostravě se tedy může těšit na spoustu nůžek pro děti.
Cesta k vnitřnímu dítěti - 22.01.2011 (Centrum Opava)
Opět jsme strávili den poznáváním svého vnitřního dítěte, které nás vede k sobě samým, k naší pravé čisté podstatě. Zase jsme poznali kousek nás samotných
Hrátky se skřítky aneb Skřítek vypráví o matičce zemi (Centrum Opava)
Již podruhé v termínu 1.2.2011 jsme uspořádali naši srdíčkovou akci “Hrátky se skřítky“, která je akcí pro děti, rodiče a všechny, kdo mají chuť si přjít s námi i dětmi něco hezké vytvořit. Akce se vydařila a máme z ní radost. Už se těšíme na další Skřítky :-)))
Do nitra ženy 29.1.2011.Marci Nováková (Centrum Vysoké Mýto)
Síla odpuštění 13.1.2011 (Centrum Vysoké Mýto)
10. setkání klubu ve vánočním duchu a s muzikoterapií (Centrum Ostrava)
Atmosféru klubového setkání nám tentokrát zpříjemnila krásná ukázka muzikoterapie, kterou nás provedli Nikol Ubelauerová s Nikolou Bakanem a Honzou Byrtusem. Na začátku jsme si prožili společnou hudební meditaci. Dále jsme si vyzkoušeli zajímavé hudební nástroje a hromadně si zazpívali. Naučili jsme se jak zharmonizovat své čakry, pomocí dechového cvičení s vibračními slabikami, které si může provádět každý sám doma. Měli jsme také možnost zahrát si na tibetské mísy. Vyvrcholením večera byl společný koncert, kdy jsme si dohromady zazpívali a zároveň zahráli na bubínky, chřestítka, dešťovou hůl a další netradiční hudební nástroje.
Předvánoční setkání 16.12.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
Předvánoční tvoření s korálky 11.12.2010 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Pod vedením Martinky Lietavcové jsme vyráběly vánoční hvězdičky a ozdoby, také náramky, náhrdelníky, prsteny, náušnice z korálků pro radost svou i svých blízkých.
Zdobení perníčků se seniory.11.12.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
Nemoc a její význam.Marci Nováková.2010.12.09 (Centrum Vysoké Mýto)
Hrátky se skřítky aneb Skřítek vyrábí dárečky (Centrum Opava)
Poprvé jsme u nás v klubu udělali akci Hrátky se skřítky pro děti, rodiče a ostatní, kteří mají chuť se zapojit. Společně s dětmi jsme strávili úžasné odpoledne a měli jsme mezi sebou i malou oslavenkyni :-) věkové rozmezí dětí se pohybovalo od 2 do 5 let a jak jsme si to krásně užili, to vidíte na fotkách. Velké poděkování patří Zuzce a Aničce-skřítkovi, které do aktivity pro děti daly jak svůj čas, energii, tak srdce. S dětmi jsme tvořili a vyráběli dárečky a přáníčka, které budou předány na LDN v Brně přes naší kamarádku Klárku, které vše předáme dne 17.12.2010, aby těsně před Vánocemi mohla na LDN předat.
Dohotovení dárečků 3.12.2010 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
S těmito dárečky navštívíme lidičky, kteří jsou “sami”. Ve svém okolí jich každá máme několik - snad je naše pozornost potěší.
Tvoření vánočních svíček pro obdarovávání 27.11.2010 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Inspirovaly nás Anička a Marci z Opavy. Jejich svíčky se nám tak zalíbily, že jsme se rozhodly taky si je vyrobit. Nakoupily jsme materiál a jak to dopadlo? Podívejte se.
9.setkání klubu Ostrava o turmalínových výrobcích a jejich účincích na naše zdraví (Centrum Ostrava)
Setkání bylo tentokrát obohaceno o povídání se zajímavým hostem paní Doc. Tamarou Galininou CSc. Paní Tamara žije v České republice přes 10 let a věnuje se turmalínovým výrobkům a jejich účinkům na naše zdraví, se kterými nás přišla seznámit. Protože pochází z Ruska, doprovázel ji její manžel v roli tlumočníka. Společné povídání však bylo natolik zajímavé, že překlad nebyl potřeba a všichni jsme si porozumněli :-) Přinesla nám ukázat některé výrobky z turmalínu, např. náhrdelník, šátek nebo nádobu obsahující přímo turmalín, která slouží pro zkvalitnění pitné vody. Někteří z nás neodolali a předvedené zboží si objednali, aby udělali něco pro své zdraví. Po společné meditaci nás ještě čekalo překvapení večera, což byla ukázka břišního tance naší Janičky. Dámskou část předvedený tanec velmi zaujal a možná i zlákal, aby se přihlásily do kurzu břišních tanců.
Svíčkové vánoční obdarování - světlo srdcem (Centrum Opava)
Už je každoroční tradicí, že na Vánoce vzpomeneme na lidi opuštěné, osamělé a obdarujeme je maličkostí. Letos v klubu padl úžasný nápad na vytvoření srdíčkových svíček a sami můžete vidět, jak se povedlo. Tímto patří nesmírný dík právě Aničce, která své tvořivosti dala průchod a vznikly nádherné svíčky - srdcem dělané. Společnými silami jsme je nazdobili, zabalili a připravili. Při obdarování se zaměřujeme nejen na seniory, kteří žijí osamoceně ve svých domácnostech v naší blízkosti - např. sousedky, ale také na ženy, které ještě v důchodovém věku nejsou, ale jsou vdovy a mají vlastní děti daleko. Klub plánuje ještě výrobu dalších drobných dárků s dětmi na prosincové akci “Hrátky se skřítky“ spojení děti a seniorů je nám blízké.
Magická síla slova s Jiřinou Slámovou 15.11.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
Automatická kresba s J. Prokešem 5.11.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
8.setkání klubu Ostrava s povídáním malířky p. Sylvy Česlarové (Centrum Ostrava)
8. setkání klubu Ostrava proběhlo po 3 měsících opět v klubu Vědomí Srdce o.p.s. a bylo tentokrát obohacené o povídání s malířkou energetických obrazů p. Sylvou Česlarovou. Sylva nám vyprávěla, jak se k malování dostala a mnohé z nás překvapilo, že obrazy nemaluje štětcem, ale tvoří je svými prsty za pomoci meditace, hudby a olejových barev a předává do nich vesmírnou energii, která skrze ní prochází. Sama o sobě říká: “prostřednictvím mé osoby Vesmír tvoří“. V průběhu povídání jsme se sami mohli přesvědčit, co obrazy vyzařují a cítili jsme jejich energii.Na závěr jsme si koupili na památku kalendáře nebo obrázky pro potěšení a v duších si odnesli pěkný zážitek. No a pokud se chcete ještě více pokochat uměním paní Sylvy můžete si prohlédnout její webové stránky www.vesmirtvori.cz
Vědomé tvoření života Marci Nováková 13.10.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
Povídání o sebepřijetí s Ernestínou (Centrum Vysoké Mýto)
Numerologie s Dášou Halotovou 1.10.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
Cyklus meditací na Vnitřní hodnoty: meditace Pokora (Centrum Opava)
Pokračujeme v cyklu meditací na Vnitřní hodnoty.
7. setkání klubu Ostrava - výlet nejen do pralesa Mionší, ale i na Hrčavu (Centrum Ostrava)
Výlet s dnešním názvem nejen do pralesa Mionší, ale i na Hrčavu byl naším v tomto roce posledním netradičním 7. klubovým setkáním. Měli jsme štěstí, že jsme to letos ještě stihli, protože návštěva Mionší je možná pouze do 15. září a potom až zase od 1.června následujícího roku. Je to kvůli zvířatům, které tady žijí např. medvědi,vlci a rysi a ty jsme naštěstí nepotkaly. Název pralesa jakoby zavání keltskou mytologií, ale je to vlastně jenom zkomolenina místního nářečí – „tady teče potok menší – Mjenčí“. I když nám počasí od rána moc nepřálo a pršelo, sešlo se nás 11 lidiček. Průvodce nám po pralese dělal Niki, duchovně naladěná osůbka a náš nový známý človíček z Horní Lomné. Z tabulí na naučné stezce jsme se dozvěděli mnoho zajímavého, třeba že nejstarší stromy mají až 450 let. Cestou nás provázel mírný deštík, který nás dle Vládi očišťoval od minulosti. Další naše cesta pokračovala do Horní Lomné, kde jsme se nejprve najedli a zahřáli v restauraci U studánky. Poté jsme ochutnali i z místní studánky, která nikdy nezamrzá a nevysychá, blahodárnou vodičku. Někteří z nás ještě pokračovali na Hrčavu, kde se nachází trojmezí hranic tří států Česka, Slovenska a Polska. Zde jsme šli k prameni panny Marie Lurdské, kde vyvěrá zázračná léčivá voda, kterou jsme hned také vyzkoušeli a nakonec jsme se ještě byli podívat na místní dřevěný kostelík. A potom jsme se s mnoha dojmy spokojeně vraceli domů, že se nám výlet pěkně vydařil.
Setkání nejen pro seniory s Květou Fialovou 18.9.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
Su -jok s Jirkou Marešem 17.9.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
KURZ MASÁŽÍ DĚTÍ A KOJENCŮ se základy aromaterapie pro děti 0-6 let (Centrum Opava)
Zbrašovské aragonitové jeskyně a hrad Helfštýn (Centrum Opava)
Část našeho klubu si udělala 25.08.2010 hezký letní výlet do Teplic nad Bečvou, abychom navštívili a prolezli :-) Zbrašovské aragonitové jeskyně, zhlédli Hranickou propast a při zpáteční zastávce jsme si udělali zastávku na hradě Helfštýn. Fotila nás Anička, která se v srpnu do Opavy přistěhovala a nejmladší člen výpravy byl 7 letý Šimon, kterého jsme na cestu “vyfasovali“ :-). Výlet se vydařil a všichni jsme si ho užili.
6. setkání klubu Ostrava - výlet po energetických místech města Štramberku (Centrum Ostrava)
Celodenní výlet po energetických místech ve Štramberku byl naším 6. setkáním klubu a opět byl inspirován knížkou Jarušky Grobcové K pramenům života. Výpravu také vedla sama Jaruška a poutavě nám vykládala o krásách města Štramberku. Prohlédli jsme si místní arboretum a botanickou zahradu, zdejší přírodní zajímavost, o které nám tam vyprávěl místní správce p. Pavlík, svérázný to chlapík. Pokračovali jsme pak na Bílou horu a někteří z nás se vydali podívat i na rozhlednu. Potom naše kroky vedly přímo ke Štramberské trúbě a Ti co se ještě neunavili, zamířili i k jeskyni Šipka. Potom nás Jaruška k sobě pozvala do svého malebného domečku a pohostila nás výbornými koláči. Společně jsme si povídali o tom co nás zajímalo a co jsme dnes viděli. Na závěr jsme se ještě stavili u Nily v její duchovní restauraci U mámy, kde jsme si pochutnali na skvělém vegetariánském boršči a koupili si místní pochoutku štramberské uši. A to byla ta příjemná tečka za dnešním krásně prožitým dnem.
5. setkání klubu Ostrava - výlet po energetických místech v okolí Pusteven (Centrum Ostrava)
Výlet po energetických místech v okolí Pusteven byl naším netradičním 5. klubovým setkáním, inspirovaným knížkou Jarušky Grobcové K pramenům života. Cílem cesty bylo nalézt dolmen s tváří boha Radhosta. Výpravu vedl Vláďa a poutavě nám vykládal o historii vzniku dolmenu a přidal i něco z místních pověstí o Tanečnici. Cestou domů jsme se ještě stavili u pramenu Zrzavky - přírodní zajímavosti, kde jsme dostatečně ochutnávali blahodárnou vodičku.
Cyklus meditací na Vnitřní hodnoty: meditace Důvěra (Centrum Opava)
Vědomé tvoření života - přednáška (Centrum Opava)
V květnu jsem u nás v klubu zorganizovali přednášku o tom jak si svůj život tvoříme a jak jej můžeme tvořit vědomě, sešli jsme se v hojné účasti.
Výlet Holašovice 26.6.2010 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
3. setkání klubu Ostrava (Centrum Ostrava)
Setkání proběhlo dne 20.května opět v bytě u Jany. Zase přišli mezi nás noví lidičkové.Meditaci Cestou duhy nám vedl Rosťa a měli jsme z ní krásný zážitek. Vláďa s Lenkou nám nabídli nový prostor pro klub. Takže příště už budeme mít své místo,hurá. Byli jsme z toho tak nadšení,že jsme dočista zapomněli fotit.
4. setkání klubu Ostrava s povídáním paní Jarky Grobcové o její knížce K pramenům života (Centrum Ostrava)
Setkání klubu dne 19.června bylo slavnostního rázu.A taky jsme měli co slavit,náš klub Ostrava má konečně své místo, hurá a ještě k tomu má Dáša s Janou narozeniny. Jako překvapení jsme zde uvítali milého hosta paní Jarku Grobcovou,která nám povídala o své krásné knížce K pramenům života.
Posezení s meditací s malířkou andělských mandal Iris Lenochovou 11.6.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
Setkání klubů Vědomí Srdce o.p.s. 5.6.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
Velikonoční setkání s Ernestínou 3.4.2010, Brno (Centrum )
Cyklus meditací na VNITŘNÍ HODNOTY: MEDITACE ROVNOVÁHA (Centrum Opava)
Povídání s Jaroslavem Prokešem nejen o automat. kresbě 14.5.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
Setkání klubu 28.4.2010 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Cvičení pro naše zdraví od 11.2.2010 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Setkání 24.3.2010 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Jarní malování se seniory duben 2010 (Centrum Mohelnice)
Tvořivá dílna pro seniory se uskutečnila v domě s pečovatelskou službou v Mohelnici na Nám. Svobody.
Povídání - O životě - s Drahomírou Bisovou 23.4.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
Do nitra ženy 17.-18.4.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
CESTA K VNITŘNÍMU DÍTĚTI (Centrum Opava)
Na začátku dubna jsme se opět vydali na cestu poznání svého vnitřního dítěte. Seminář byl úžasný, plný uvědomění a emocí a také pohlazení a lásky.
Automatická kresba 12.-13.3.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
OZDRAVNÉ OČISTNÉ UŠNÍ A TĚLOVÉ SVÍCE A JEJICH PRAKTICKÉ VYUŽITÍ SE ZDEŇKOU FUČIKOVOU A ERVÍNEM ENGLISCHEM (Centrum Opava)
Koncert Zlatky Schindlerové 20.2.2010 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Setkání klubu 24.2.2010 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Prožitkové setkání s Jiřím Fajtlem 20.2.2010 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Klubové setkání ve Vysokém Mýtě 12.2.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
Setkání 21. 1. 2010 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Pradávnou stezkou bojovníka 17.1.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
Energie prostoru a místa 8.1.2010 (Centrum Vysoké Mýto)
Setkání klubu - meditace na 6. čakru (Centrum Opava)
Sešli jsme se v hojném počtu 11ti kousků a krásně jsme si užili večer v naladění na třetí oko. Přívitali jsme i některé známe tváře z Českého Krumlova a také z Kopřivnice :-))
Listopadová bubnovačka (Centrum Opava)
5.11. jsme si opět krásně zabubnovali, zatancovali a zahráli společně s Vráťou Kratochvílem a trochu se zpožděním přídáváme fotky :-)
Seminář CESTA K VNITŘNÍMU DÍTĚTI
Skrz meditaci jsme se setkali s vnitřním dítětem, které nám toho hodně prozradilo o nás samotných.
Přednáška Energie prostoru a místa 8.1.2010
SILVESTR 2010 (Centrum Opava)
Členové klubu Vědomí Srdce Opava řádí na Silvestra 2010 v kostýmech svých oblíbených večerníčků! :)
Tibetské modlitební mlýnky (Centrum Praha)
Pojďte si s námi vyrobit českou obdobu tibetských modlitebních mlýnků - více info v sekci akce
MEDITACE ODEVZDÁNÍ (Centrum Opava)
Na začátku prosince 2009 v klubu proběhla akce: Meditace odevzdání. Díky meditaci jsme měli příležitost postupně odevzdat jednotlivé události, které jsme za rok 2009 zažili a vykročit tak do nového roku s “čistým štítem“.
VÁNOČNÍ OBDAROVÁNÍ v Mohelnici - fotodokumentace k akci zveřejněné v novinkách (Centrum Mohelnice)
Tato akce je pokračováním akce “Zvonečky”. Tentokráte z Mohelnici - srdíčka pro seniory.
Tibetské mísy 2009 (Centrum Mohelnice)
Akce tvořivá dílna pro seniory. (Centrum Mohelnice)
Vánoční setkání klubu Praha (Centrum Praha)
Sešli jsme se před Vánoci, Slávek nás pohostil čajem a chlebíčky, Olinka napekla výborné buchty, Milan donesl zaručený recept na cukroví polomáčené, přidali jsme k tomu banám a sirupové sušenky a....popovídali si, vyměnili dárečky, zazpívali a vesele si užili předvánoční čas :-)
Seminář Podstatování 05.-06.12.2009 (Centrum Praha)
Celý víkend jsme věnovali porozumění a procvičení této techniky, každý pracoval s tím, co momentálně potřeboval vyřešit či poposunout - a dařilo se, mnohdy až překvapivě :-) Seminář provázely názorné a zábavné ukázky, stihli jsme se u toho i zasmát, zatancovat a trochu se poznat :-) Všem zúčastněným moc děkujeme a doufáme, že to nebylo shledání posledni :-)
Podstatování - přednáška 04.12.2009 (Centrum Praha)
Druhá přednáška paní Nory Jadrné o technice podstatování
Dotek světla (Centrum Zlín)
Přednáška 11.12.2009 Slunečnice
Dílny sebepoznání - Jak si přát? (Centrum Praha)
Sešli jsme se, popovídali, a zase si o trochu víc uvědomili, co vlastně chceme, a co pro to můžeme udělat - a jelikož nás bylo víc, podívali jsme se na některé věci z nové stránky, která by nás samotné možná nenapadla :-)
Fotopřehlídka - Barvy podzimu (Centrum Praha)
Došlé výsledky - hlavně od Aničky a Martiny - ohlédnutí za tím, jak krásně nám všem podzim vymaloval :-))
Setkání u Pecků - osobní zkušenost (Centrum Praha)
Sešli jsme se, abychom si popovídali o tom, co opravdu prožíváme. Dostali jsme báječné pohoštění a společnost nám dělali i zvířecí společníci...
Koncert na tibetské misky (Centrum Praha)
Jana Remerová a tóny jejích misek nás obohatily na večerním koncertíku. Slávkovi patří poděkování za poskytnutí prostoru a fotky - některé další ještě přibudou... :-)
Přednáška o podstatování listopad (Centrum Praha)
Sešlo se nás tentokráte docela dost - a i některé nové tváře :-)
Výlet s klubem Košťálov v létě (Centrum Praha)
Později, ale přece, se mi povedlo zpracovat fotky ze společného výletu - tak nám v podzimnězimním počasí letně potěší oko :-)
NUMEROLOGIE S DÁŠOU HALOTOVOU (Centrum Opava)
Klub Opava navštívila úžasná numeroložka Dáša Halotová z Ostravy, která nám přednášela, co nového nás čeká v roce 2010, jednak z pohledu společnosti a taktéž dle osobní roční vibrace. V klubu byla radostná atmosféra, přednáška byla naprosto inspirující a krásně nás naladila na nastávající rok 2010 :)
Malování na hedvábí (Centrum Mohelnice)
Setkání klubu Opava (Centrum Opava)
Klub Opava, který se sešel na konci října, uspořádal přátelské setkání u čaje s meditací na 5. čakru...:)
Cesta k vnitřnímu dítěti (Centrum Opava)
V sobotu 17.10.2009 se v klubu konal jednodenní seminář: CESTA K VNITŘNÍMU DÍTĚTI. Skrz meditaci jsme se setkali s vnitřním dítětem, které nám toho hodně prozradilo o nás samotných.
Setkání klubu s Vlaďkou Kozlovskou (Centrum Opava)
Na konci září 2009 do našeho klubu zavítala Vlaďka Kozlovská, která pro nás vymyslela nádherné téma. Povídali jsme si o barvách: Jak na nás jednotlivé barvy působí, jak využívat barvy v našem prostředí, jak je důležitá barevná strava, jaké barvy využít při léčení nemocí...
Malování klubu (Centrum Opava)
Během prázdnin jsme se rozhodli náš klub zkulturnit, zpříjemnit a dodat mu novou více optimistickou energii. Vybrali jsme barvu meruňky, která krásně náš klub prozáříla a osvěžila. Také jsme na zdi přípíchli pár těch afirmačních cedulí a pověsili obrazy. Tvořili jsme srdcem! Nuda nebyla... všude se ozýval smích :)
Festival Spojme Srdce 12. září 2009 (Centrum )
Již čtvrtý ročník alternativního festivalu, tentokrát na Lovecké chatě v Horce nad Moravou.
Stavba mandaly (Centrum Praha)
Sešli jsme se, abychom trochu přetvořili okolí a s naladěním na spolupráci podpořili klub i lidi... Děkuju Martině za fotky :-)
Tvořivá dílna pro děti na Mohelnickém dostavníku. Srpen 2009 (Centrum Mohelnice)
Bubnování v Mohelnickém parku (Centrum Mohelnice)
Třetí ročník Duchovní turistiky v Praze 8.8.2009 (Centrum Praha)
Letos jsme se vydali na vrchy naproti Vyšehradu, na místa, kde stával dívčí hrad Děvín a na Paví vrch
III. ročník - Sázava z Týnce do Pikovic - 23.5.2008 (Centrum Praha)
Setkání u Pecků 18.5.2009 (Centrum Praha)
Velikonoční setkání s Ernestínou v Praze 11.4.2009 (Centrum Praha)
Tibetské mísy - škola a školka v Dolních Životicích (Centrum Opava)
Děti ve školce i škole v Dolních Životicích měli také možnost vyzkoušet si tibetské mísy.
Tibetské mísy - škola v Pusté Polomi (Centrum Opava)
Vědomí Srdce o.p.s. ve spolupráci s lektorkou Janou Remerovou uspořádalo pro školy a školky ukázkové hodiny hry na tibetské mísy a zvonky a jak se to dětem ve škole v Pusté Polomi libilo, vidíte sami.
Tibetské mísy s Janou Remerovou (Centrum Opava)
V dubnu 2009 se uskutečnilo setkání klubu. Pozvání přijala Jana Remerová z Brna a přivezla sebou své tibetské mísy, činelky a zvonečky, která nás nádherně zharmonizovaly, uvolnily a zrelaxovaly...
Malování Mandal, Březen 2009 (Centrum Mohelnice)
TIBETSKÉ MÍSY . Prosinec 2008 (Centrum Mohelnice)
Tibetské mísy a zvonky si v předvánočním čase v Mohlenici užili ti nejmenší v místní školce (včetně Hanky Bílkové, dcery organizátorky Katky Bílkové, díky níž se akce mohla uskutečnit), starší i ti nejstarší v místním penzionu a také ostatní, kteří měli možnost přijít do místního Kulturního domu na podvečerní koncert Jany Remerové z Brna.
BUBNY- Djembe relax - večerní bubnování a hraní s Kratochvílovými (Centrum Opava)
Opět jsme si užili krásných zvuků bubnů, společně zazpívali a zahráli, těšíme se na příště.
Domací setkání u Daniely 3.12.2008 (Centrum Praha)
Malování na sklo a malování slupovacími barvami na PVC desky (obrázek se po uschnutí dá sloupnout a přiložit na sklo, svíčku, lednici ...) je skvělá relaxace nejen v předvánočním čase. Za zmínku stojí i zajímavý úkaz, jak se byt naprosto přirozeně přizpůsobuje množství lidí :-)), tohoto úkazu jsem si všimla již při setkání u Pecků
Setkání klubu Opava-listopad 2008 (Centrum Opava)
Šití taburetek 1.11.2008 (Centrum Praha)
Další setkání s cílem ušít si meditační taburetky.
Duchovní turistika v Praze 30.8.2008 (Centrum Praha)
Druidské božiště na vrchu Džbán nad Šáreckým údolím,kultovní a energetické místo v Přední Kopanině, kde dnes stojí úžasná románská rotunda sv. Maří Magdalény,více než 2 000 let starý menhir v Horoměřicích
BUBNOVAČKA- Djembe relax - večerní bubnování a hraní s Kratochvílovými (Centrum Opava)
Konečně k nám do Opavy přijel Vráťa Kratochvíl se Zbyňkem Bártou a my si mohli užít bubny a zkusit si to na ně, krom bubnů jsme poznali i další fantastické nástroje např. didgeridoo, fujary, dešťovou hůl aj. Byl to krásný večer plný hudby, hraní, zpívání a smíchu. Už se těšíme na další BUBNOVAČKU v prosinci :-)
Cesta k vnitřnímu dítěti-seminář (Centrum Opava)
V krásném skoro až “rodinném“ prostředí proběhl seminář Cesta k vnitřnímu dítěti, sešla se skvělá parta mladých lidí, však se na nás mrkněte :-)))
Setkání klubu Opava-říjen 2008 (Centrum Opava)
Již tradiční setkání klubu :-) scházíme se pravidelně každý měsíc, budete-li mít chuť přijďte mezi nás :-) právě probíhá na setkáních cyklus meditací o čakrách.
Mandalky II (Centrum Opava)
Poslední mandalky k prodeji, v případě zájmu kontaktujte prosím: Marcela Nováková, email: marcela.novakova@vedomisrdce.cz, mobil: 737/473 226. Specifikace obrázků: Rozměry: 25 x 20 cm (výška x šířka) Typ: akvarel na akvarelovém papíře v clipartu s možností okamžitého zavěšení Cena za 1 ks: 400,-Kč (+ poštovné)
Festival Spojme Srdce 6. září 2008 (Centrum )
Již třetí ročník alternativního festivalu, nyní v Bělé u Jevíčka - Padmafarma.
Letní setkání klubů Opava a Zlín u Ervína (Centrum Opava)
Udělalo nám velikou radost přivítat část zlínského klubu u nás v Opavě, sešli jsme se všichni v Chlebíčově a udělali si skvělý víkend plný dobré pohody a fantastického jídla. Bylo to super, tak zase někdy příště :-)
Domací setkání u Daniely 26.6.2008 (Centrum Praha)
Povídání a přednáška Jaromíra o EFT
Domácí setkání u Pecků 28.5.2008 (Centrum Praha)
Povídací setkání na téma knihy Dona Miguela Ruize: Čtyři dohody
Klubové setkání v květnu (Centrum Opava)
II. ročník - Sázava z Týnce do Pikovic - 24.5.2008 (Centrum Praha)
Opět jsme si po roce zopakovali dobrodružnou cestu lodí z Týnce nad Sázavou do Pikovic. Kdo přežil, ten byl pozván na oheň na chloupku ke Zdence.
Fotografie k příběhu - Uskutečnit svůj sen (Centrum Opava)
Text příběhu naleznete v záložce Můj příběh, Uskutečnit svůj sen.
Výlet Loděnice Srbsko 26.4.2008 (Centrum Praha)
První letošní výlet vedl z Loděnice přes Bubovické vodopády do Srbska.
Setkání klubu v dubnu - Povídání o masážích (Centrum Opava)
Milým hostem našeho klubu byla masérka Renáta Jahodová, která si s námi povídala o aromaterapii, lymfatických masážích, reflexní terapii a dalších metodách, které uvolňuji, pročištují a zrelaxují tělo. Zajímavé bylo poslechnout si i něco o masáži lávovými kameny či o baňkování.
Přednáška Ivky Ďáskové - Numerologie - nástroj k pojmenování příčiny problémů (Centrum Opava)
Po delší době jsme u nás zase přivitali Ivku a povídali si s ní o číslech a o tom, jak nám mohou čísla ukázat příčiny našich problémů, které nás v životě trápí.
Mandalky (Centrum Opava)
Poslední mandalky k prodeji, v případě zájmu kontaktujte prosím: Marcela Nováková, email: marcela.novakova@vedomisrdce.cz, mobil: 737/473 226. Specifikace obrázků: Rozměry: 25 x 20 cm (výška x šířka) Typ: akvarel na akvarelovém papíře v clipartu s možností okamžitého zavěšení Cena za 1 ks: 400,-Kč (+ poštovné)
Seminář Petry Nel - Karmická brána do duše II (Centrum Opava)
Opět mezi nás zavítala Petra Nel Smolová a my si mohli užít volně navazující seminář, který byl naprosto skvělý povídali jsme si o vzestupných i sestupných uzlech o černé luně a meditace byly krásné a hluboké.
Setkání klubu v březnu - Nádhera tónů tibetských mís (Centrum Opava)
Všichni jsme se naprosto ponořili do úžasně harmonizujících zvuků tibetských mís, na které nám hrála Jana Remerová z Brna, kterou jsme si do klubu pozvali. Byl to moc krásný prožitek a každý z nás si přišel na své.
Setkání klubu v únoru - Přednáška o Irisdiagnostice (Centrum Opava)
Oko jako obraz toho, jak jsme žili a žijeme. O Irisdiagnostice si s námi povídal pan Viktor Juliš, který byl naším hostem.
Setkání klubu v lednu - Povídání o psychologii čísel (Centrum Opava)
Opět jsme se sešli a tentokrát jsme přivítali jako hosta v klubu Dášu Halotovou, která nám něco pověděla o numerologii a psychologii čísel...moc děkujeme, líbilo se nám to :-)
Přednáška Petry Nel - Co nám přinese rok 2008 (Centrum Opava)
Byli jsme zvědaví na to, co nám ten rok 2008 přinese a přednášku jsme si skutečně užili.
Vánoční setkání klubu v prosinci (Centrum Opava)
Opět jsme se sešli, abychom spolu prožili čas předvánoční. Zapálili jsme si svíčky, zameditovali a krásně si popovídali.
Setkání klubu v listopadu - Ochutnávka z TAROTU (Centrum Opava)
Nastal listopad a je tu zase další setkání našeho klubu, sešlo se nás 12 kousků a bylo to úžasné, společná meditace, ochutnávka TAROTU a nejen toho, krásná atmosféra, super lidičky a pohodička, která nám udělala hezky u srdíčka, že se nám ani domů nechtělo. Tak zase příště :-)
Akce Svíčičky 23. - 24.11.2007 (Centrum Praha)
Vyráběli jsme svíčičky pro osamělé lidi a navázali tak na loňské Zvonečky.
Setkání klubu v říjnu - společné masírování nožiček (Centrum Opava)
Tentokráte jsme pojali naše setkání hodně odpočinkově, protože jsme to už potřebovali. Udělali jsme si krásnou meditaci a pak jsme se společně s láskou postarali o naše ztuhlá tělička a nožičky, vzájemně jsme se namasírovali a zrelaxovali.
„Spojme srdce pro radost“ - 1.-2. září 2007 (Centrum Praha)
2. ročník alternativního minifestivalu, tentokrát na téma planeta Země, který se konal pod horou Říp, obec Krabčice u Roudnice nad Labem
Výlet do Panenského Týnce a lov na menhiry 25.8.2007 (Centrum Praha)
Panenský Týnec, Klobuky, Smečno, Ledce a Kamenný most
Sázava z Týnce do Pikovic 19.5.2007 (Centrum Praha)
Výlet na Křivoklátsko 21.4.2007 (Centrum Praha)
Z Nového Strašecí po značce do Městečka u Křivoklátu
Velikonoční meditační setkání s Ernestínou v Praze 31.3.2007 (Centrum Praha)
Setkání se konalo v Novoměstské radnici v Praze
Vyšehrad 21.3.2007 s Ernestínou (Centrum Praha)
Oslava Jarní rovnodennosti na Vyšehradě.
Veletrh Esoterika Praha 16. – 18.3.2007 (Centrum Praha)
Veletrh Esoterika (Vystaviste Praha – Holesovice, 16. – 18.3.2007)
Meditační setkání s Ernestínou 3.2.2007 (Centrum Praha)
Semínář v nádherných prostorách Domova Sue Ryder
Mrmlení v lednu 2007 (Centrum Praha)
Setkávání klubu na nové adrese
Novoroční meditace 2007 (Centrum Praha)
Setkání na Vyšehradě 1.1.2007 v 01,00 hod.
Přípravné práce :-) (Centrum Rožnov pod Radh.)
Cesta k vnitřnímu dítěti 19.9.2009 (Centrum Hořice na Šumavě / Český Krumlov)
Setkání bývalého klubu Modrá alfa (Centrum Zlín)
Netradiční kavárna Slunečnice 2009
Harmonie 2007 (Centrum Zlín)
Harmonie 2007 Zderaz-hotel Renospond
V čajovně (Centrum Přerov)
Vánoce 19.12.2006 (Centrum Praha)
Oslava vánočních svátků. Všichni prošli spirálou za světlem a každý zanechal někde své světélko - svíčku.
U táboráku (Centrum Opava)
Konečně zavonělo jaro a my se rozhodli je přivítat v přírodě. Květnové setkání klubu VS jsme proto uskutečnili v lese u táboráku. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na “něco dobrého na zub“, a mysleli jsme na vše, dokonce i na buřty pro naše vegetariánské členy. A jaké setkání bylo? Nádherné, umocněné neopakovatelnou atmosférou probouzející se jarní přírody a zapadajícího slunce nad nejvyšší horou Jeseníků.
2. setkání klubu Ostrava (Centrum Ostrava)
Pro dnešní setkání dne 22.dubna nám Jana poskytla svůj byt.A přišli mezi nás noví lidičkové. Meditací na lásku nás provedl Vašek a krásně nás to naladilo na další povídání o tom jaký klub chceme mít u svíčky a čajíčku...
Želiv 2007 (Centrum Zlín)
Schůzka koordinátorů v Želivi
Zvonečky (Centrum Opava)
Společně s ostatními kluby jsme se i my zapojili do akce „Zvonečky“, které nám vyrobila naše klubařka Katka, jež zrovna pobývala v rehabilitačním ústavu v Hrabyni. Díky jejímu pobytu a chuti něco vytvořit vznikly tyto nádherné srdíčkové zvonky. Společně jsme si je pak na vánočním setkání klubu rozebrali a obdarovali staré a opuštěné lidičky, kterým zvonečky měly připomenout, že nejsou sami a zapomenutí. Zvonečky se moc a moc líbily.
Akce Zvonečky 16.11.2006 (Centrum Praha)
Vyráběli jsme zvonečky pro osamělé lidi.
Tibetské mísy (Centrum Zlín)
Přednáška Jany Remerové 11.1.2010 ve vegetariánské restauraci Prašád.
Cesta do nitra ženy. Březen 2009 (Centrum Mohelnice)
Setkání v kruhu žen.Provázela Marcela Nováková
Muzikoterapie (Centrum Zlín)
Muzikoterapie 10.11.1007 Zlín
Co všechno lze vidět kolem nás. (Centrum Opava)
Všude kolem nás je spousta krásného a zajímavého k vidění, stačí jen chtít a umět se dívat. Rádi bychom se s Vámi podělili o to krásné, co nás čas od času potká .....
Šití taburetek 8.9.2006 (Centrum Praha)
Několikrát jsme se sešli v komornější sestavě, abychom ušili taburetky, na kterých se tak hezky medituje...
Harmonie 2008 (Centrum Zlín)
Harmonie 2008 Vyhne-hotel Termál
Setkání klubu (Centrum Opava)
Stejně jako ostatní kluby jsme se i my sešli 21.03.2007, tentokrát v Bruntále, abychom oslavili JARNÍ ROVNODENNOST a společně se naladili na energii probouzející se matičky země. Meditace laděná na přicházející prožitek umocnila a krásně pospolu strávený večer nám zahřál srdíčka i dušičky
Posázavská stezka 19.8.2006 (Centrum Praha)
Výlet Posázavskou stezkou začal v Kamenném Přívozu a skončil v Pikovicích.
Přednáška Áji Bednářové (Centrum Zlín)
Cyklus přednášek Áji Bednářové v Netradiční kavárně Slunečnice
Spojme srdce 2008 (Centrum Zlín)
Spojme srdce pro mír-6.9.2008 Padmafarma Bělá u Jevíčka
Setkání klubu v září - tentokrát andělsky laděné (Centrum Opava)
Prázdniny nám utekly jako voda a začal nový školní rok. Sluncem vyhřátí, odpočatí a plní prázdninových zážitků jsme se sešli 13. září na pravidelném setkání klubu. A aby nám ten podzim krásně začal, pozvali jsme si milé hosty. Tentokrát samotné anděly. Jejich přítomnost jsme podpořili literaturou o andělích, andělskými kartami, svíčkami a sladkými muffiny. A nakonec jsme si krásně odpočali v andělské meditaci.
Kounovské řady 25.6.2006 (Centrum Praha)
Výlet na Kounovské řady, což je největší megalitická památka na našem území.
Tetín 14.5.2006 (Centrum Praha)
Ze Srbska Údolím děsu na Kodu a odtud do Tetína, kde jsme si prohlédli muzeum a tři kostely. Kolem Koněpruských jeskyní a odjezd vlakem z Popovic.
Vyšehrad 20.3.2006 (Centrum Praha)
Oslava Jarní rovnodennosti na Vyšehradě. Všechny kluby se ve stejný čas “spojily“ a meditovaly na Matku zemi.
1. setkání Vědomí srdce Ostrava
Bartošova pec
Výlet na Špilberk
Prvnik
2. vetkání Vědomí srdce Ostrava
Beseda o Indii 10.12.2008
Cvičení v solné jeskyni 27.11.2008
Malá Skála
Ozdravná cvičení na klouby a páteř
Pařez
Pomoc při povodních 2010 (Centrum )
5656
Přednáška P. Kurkové Jarní kúry ve fytoterapii
Riegrova stezka
Sychrov
Trosky
Předvánoční ladění: Rok 2013 - zrcadlo partnerských vztahů (Centrum Brno)
14.12.2012 Večer s kartářkou a numeroložkou Evou Zemanovou, která kromě daru nahlédnout do karet dostala i dar slyšet průvodce lidí, vidět je a předávat jejich vzkazy.
Prociť sám/sama sebe skrze tóny tibetských misek (Centrum Brno)
3.12.2012 Večer plný tónu vedený Janou Remerovou.
Svatováclavské inspirace (Centrum Brno)
Káva jinak - Nemoc jako dar - povídání a následná meditace s tóny tibetských mís (Centrum Brno)
Káva jinak - listopadové setkání v kavárně Káva jinak a povídání na téma NEMOC JAKO DAR a následující relaxace s netradičními hudebními nástorji
Petangue v Lužánkách (Centrum Brno)
V sobotu jsem si na hřišti v Lužánkách vyzkoušeli společně petangue=petang=petank.
Káva jinak - posezení, povídání, relaxace či meditace s tóny tibetských mís (Centrum Brno)
13.9.2011 jsem se setkali v Domě pánů z Lipé v prostoru Káva jinak. Po povídání byla relaxace.
Vánoce 2010 (Centrum Brno)
Tradiční setkání příznivců Vědomí Srdce proběhlo v příjemné atmosféře.
Akce Daruj hračku Českého rozhlasu (Centrum Brno)
Společná akce Brněnského a Pražského klubu v rámci Akce Daruj hračku Českého rozhlasu se nám vydařila. Brno vybralo Kč 2690,-- a Praha přidala Kč 600,-- a hlavně Lada s Dagmar nakoupily dárky a Katka je zase předala na Českém rozhlase, děkujeme za velkou pomoc, bez níž bychom termín předání zřejmě z Brna nezvládli.
Setkání klubu Brno - SHIATSU - UMĚNÍ UVOLNIT ... fyzioterapeutka Jana Vašáková (Centrum Brno)
29.10.2009 Janča na své přednášce objasnila něco z historie japonské masáže SHIATSU, ale také nám nejprve ukázala a posléze i nechala ve dvojicích procítit některé uvolňovací pozice, takže jsme odcházely příjemně uvolněné. Můžete si přijít zacvičit a zrelaxovat některý pokračovací čtvrtek 17-19h ve Světýlku. Zve Jana Vašáková - Vasaki
Setkání klubu Brno - Koncert na Tibetské misky, zvonky a činelky - Jana Remerová (Centrum Brno)
22.10.2009 zorganizoval Brněnský klub Vědomí Srdce o.p.s. koncert na TIBETSKÉ MÍSY, misky, zvonečky a činelky. Koncert trval skoro celé 2 hodiny a tentokrát se uskutečnil v Centru pohybu a meditace Světýlko na nám. 28. října č. 15. Více o tibetských mísách na www.tibetskemisky.cz . Za Klub Vědomí Srdce o.p.s. Brno zdraví a těší se na Vás na naší další akci Jana Remerová
Velikonoční setkání s Ernestínou - 12.4.2009 (Centrum Brno)
Bubnovačka v Brně 28.3.2009 (Centrum Brno)
Příjemné podvečerní setkání s manžely Kratochvílovými naplněné zvuky bubnů a další exotických hudebních nástrojů
Beseda o homeopatii 19.1.2009 (Centrum Brno)
Do klubu si s námi tentokrát přišla popovídat odbornice na homeopatii MUDr. Jitka Veličková.
Pohankové sedánky (Centrum Brno)
Pohankové sedánky - letáček - Despina Chadzidu
Společný výletík (Centrum Brno)
Brněnská skupinka ze semináře Očista života pořádala po setkání v čajovně výlet do Bílovic u Brna
Setkání v čajovně (Centrum Brno)
15.3.2008 se skupinka lidí, kteří se zúčastnili semináře Očista života, setkali v čajovně Chajovna v Brně
Cest k harmonii 2007 (Centrum Brno)
Společná dovolená Vědomí Srdce o.p.s. - srpen 2008
Předvánoční setkání - 14.12. 2006 (Centrum Brno)
Klubová setkání (Centrum Brno)
Pravidelná pondělní setkání v Klubu Altego.
Vítání jara (Centrum Brno)
Společné přivítání jara - 20.3. 2006
Petr Baran (Centrum Brno)
Klubové setkání s Petrem Baranem - 27.3.2006
Petra Smolová - astrologie (Centrum Brno)
Povídání o astrologii - 10.4. 2006